| Kamiichu a întrebat:

Cati dintre voi sa simtiti cu adevarat impliniti (aici ma refer la impliniri specifice varstei voastre), fericiti? Credeti ca faceti lucruri bune pentru voi?

7 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Da, eu ma simt implinit. Am tot ce puteam cere si incerc sa ma bucur de asta. Si lucrurile sper sa nu se schimbe prea curand happy

| thegatekeeper a răspuns:

Ma simt relativ implinit in momentul de fata si cred ca sunt pe o panta ascendenta din punctul acesta de vedere. Am descoperit ceea ce mi se potriveste, am incetat sa mai repet acelasi greseli pe care le-am tot facut inainte, am eliminat elementele negative din viata mea, am incetat sa ma mai raportez la ceilalti si la asteptarile generale, am reusit sa ma detasez si sa abordez altfel situatiile si am avut cateva "revelatii" personale in ultima vreme care mi-au fost de mare folos in acest sens. Consider ca fac ceea ce mi se potriveste cel mai bine in momentul de fata, dar cred ca e loc de mai bine si ca o sa continui sa evoluez constant.

| GabrielaIoana a răspuns:

Eu ma simt implinita pentru varsta mea. Am 18 ani, invat foarte bine, am 2-3 prietene cu care imi omor timpul discutand orice, un prieten care e acolo pentru mine la orice ora din zi si noapte daca am nevoie si care ma iubeste. Am o familie care imi e aproape, mancare sa pun pe masa si un acoperis deasupra capului. Ce as mai putea sa vreau acum? happy

| OoBunnyoO a răspuns:

Pe moment, da. Si sper sa fie un sentiment care sa dureze mult timp de acum incolo.

| AtateaConditii a răspuns:

Ar trebui sa ma simt implinita dar nu ma simt. E vina mea, nu stiu sa apreciez. Fericirea mea tine putin, depresia mult-_-. Eu incerc sa fac lucruri bune pentru mine dar faza e ca nu prea fac.

| Miree a răspuns:

La vârsta mea sunt fericită şi cred că fac lucruri bune atât pentru mine, cât şi pentru cei din jurul meu. Fac voluntariat şi am şi am avut parte de câteva apariţii TV şi câteva roluri în diferite piese de teatru şi scurt-metraje... Cum să nu te simţi împlinit când viaţa îţi dă tot ce are ea mai bun?!? Dar pentru asta trebuie să lupţi şi să nu pui la suflet tot ce spun oamenii care nu te suportă din cauza reuşitelor tale!

| George8916 a răspuns:

NU...lipsa de bani e de vina...si alte chestii. pe scurt ROMANIA E PLINA DE TIGANI SI HOTI!