| simplegirl2 a întrebat:

Ce credeti,Daca simtiti sa faceti ceva fie bun sau mai rau, si nu aveti parca liniste pana nu faceti acele lucruri, ati ducepana la final treaba care va nelinisteste? acum nu ma refer la lucruri foate rele.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci,ceva impulsiv? Sa am o nevoie de moment ca sa zic asa? Ceva ce in clipa aia mi se pare ca vreau foarte tare? N-as face-o.Indiferent daca e bun sau rau.Nu imi place sa iau decizii pe moment, pe fond emotional.Mai intai gandesc, dupa actionez. Oricum nu prea mi se intampla sa am stari din astea.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Normal ca da, ma gandesc in mod rational, emotional, la a face acel lucru sau nu, de exemplu a da cateva sute de ron pe ceva care stiu ca imi va aduce mai multi banii, cand am inceput sa lucru nu avea banii si poate puteam pierde totul, in viata totul e o incercare, pe germana e o vorba totul sau nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Daca imi doresc sa fac foarte tare ceva normal ca am sa-l fac, daca pot."nu ma refer la lucruri foarte rele"Nu stiu la ce te referi exact prin "lucruri foarte rele".

| simplegirl2 explică (pentru anonim_4396):

Eu ziceam ca daca ai stari de-acelea in care iti vine sa faci ceva foarte repede..fie bun, fie rau; la foarte rau ma refeream ca sa nu omor sau sa fac lucruri rele de genu; stiu ca suna ciudat dar cam la asta ma refeream

| SkyWave a răspuns:

Hmm..deciziile luate pe moment de obicei sunt cel mai proaste, si chiar si asa, acea "neliniste" trece chiar daca nu o duci pana la capat

| RAY a răspuns (pentru SkyWave):

Asta pentru ca creierul rational are nevoie de mai mult timp, te lasi condus de mintea emotionala