| Dan a întrebat:

Cati prieteni adevarati ati intalnit in viata voastra si cati au ramas?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Poti avea amici, cunostinte placute sau mai putin placute, dintre cele placute, insa, numai unii iti devin prieteni. Acei cu care simti ca rezonezi, in cele ale sufletului, a caror lipsa o resimti dureros, daca se intampla sa nu ii vezi o perioada mai lunga, pe al caror ajutor, material sau, mai ales, sufletesc, te bazezi oricand si carora esti gata sa le oferi ajutorul tau, in orice situatie. Fara dragoste nu exista prietenie. Asa ca, prietenul meu cel mai bun este omul de langa mine, sotul, apoi copii si familia. Daca ai un prieten adevarat, cred ca este suficient. Unul si bun, care sa fraternizeze cu tine in orice situatie. Este greu de gasit, dar cand il gasesti sa-l pastrezi ca pe o comoara.

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Multa lume putini oameni.Doar doi am langa mine mereu si pot spune ca sunt prietenii adevarati.Pentru mine sunt suficineti.Nu caut alti prieteni adevarati pentru ca mi-am dat seama cat de rari sunt si am invatat sa ii pretuiesc pe cei care ii am langa mine mai multbig grin

| Floreenofficial a răspuns:

Pai in general sunt foarte putini si aia raman pentru foarte mult timp poate chiar pentru o viata.

| Vizitiul a răspuns:

Nu o sa ma intind, o sa fiu scurt, fara sa deviez de la subiect. Prietenii sunt doar pentru distractii, familia este cel mai adevarat "prieten"!

lolita
| lolita a răspuns:

Singurul prieten adevarat este partenerul meu, din pacate toti cei pe care ii consideram prieteni m-au dezamagit.

| Alisa a răspuns:

Persoanele ce le-am intalnit niciodata nu i-am clasificat fiind prieteni adevarati, deoarece mi-am dat seama cum sunt de fapt, inainte de a le acorda increderea mea.
Am doar 4 prietene adevarate, care stiu ca vor fii pentru toata viata, cum au fost si pana acum. Am trecut prin multe impreuna, cu 2 dintre ele am crescut impreuna, si mi-au demonstrat ca prietenia noastra rezista si la mii de kilometrii distanta si nimeni si nimic nu o va distruge.

| tyana a răspuns:

Am doar doua prietene adevarate si chiar daca nu vorbesc cu ele la telefon zilnic, stiu ca atunci cand imi va fi greu imi vor fi aproape.Statutul de "prieten"nu poate fi acordat oricui. E plina lumea de prieteni falsi.

| hugo a răspuns:

3 prietenihappy 2 frati si o mamica, acestia sunt singurii mei prieteni adevarati si in acelasi timp rude!

| Bianca_4346 a răspuns:

2 am intalnit si 2 au ramaslove strucksi fratele meuhappydeci 3

| BeT a răspuns:

Prieteni am avut multi dar unul adevarat niciodata.Eu de felul meu am fost un tip care mi-a placut viata din toate punctele eii de vedere(chefuri, femei, distractii de toate culorile)si aveam foarte multi prieteni, de ce?-fiindca eu organizam totul, dar decind mi-am schimbat drumul si nu mai frecventez lumea acea"colorata"toti prieteni mei au disparut. Dar in schimb am primit in cadou de la Domnul Dumnezeu, o prietena care valoreaza mai mult decit toti prieteni pe care i-am cunoscut vreodata. Pina sa primesc acest cadou, 7 ani am fost in singuratate fara(chefuri, femei, distractii si nici macar o singura data nu m-am masturbat). Eu iubesc pe toata lumea si pot fi prieten cu orice om.

| radu75 a răspuns:

Parintii si fratii raman cei mai buni prieteni pe care intr-adevar te poti baza oricand, eu asta am observat in viata si traiesc de ceva timp! ar mai fii si TPU.ro!

| Diana_7451 a răspuns:

Eu am intilnit in afara de familia si rudele mele, care imi vor ramine prieteni pe viata, am intilnit doua prietene cu care ma cunosc de 6 ani, si continuam sa fim prietene.PRIETENE PE VECIE!

| Dan_Tm a răspuns:

Tizule, azi poti sa ai 1 sau 10 si maine sa ramai cu ochii`n soare, indiferent de cat timp ai cunoaste acele persoane.Singurul om care iti va fi cu adevarat "cel mai bun prieten", care va fi langa tine in orice sens posibil si in orice situatie buna sau rea a vietii tale, este cel cu care iti vei impartii viata. Prietenii de acum sunt doar de distractie si mai devreme sau mai tarziu, te vor abandona.Viata se schimba si prioritatile prietenilor se schimba odata cu ea, pe primul loc fiind familia.

| mermadia a răspuns:

Momentan nu mai am niciun prieten adevarat. abia acum am vazut cat de falsi erau. m-au dezamagit complet...:-

| Sice a răspuns:

Prietenii adevarati vor fi intotdeauna foarte putini. Daca ai multi prieteni ''adevarati'' inseamna ca cativa din ei sunt oricand gata sa te tradeze, si in final daaca vrei ramane cu 1, 2 prieteni adevarati; restul umbla dupa interesele lor si cand apare o oportunitate pentru ei trec peste tine pentru a se tine de ea.Personal doar o singura persoana mi-a demonstrat ca imi poate fi prieten adevarat, desi mai am multi alti prieteni cu care is toata ziua nas in nas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 dar incep sa ma paraseasca si ei.