| Kornuletz540 a întrebat:

Câți români sunt în Milano, aveți rude sau prieteni acolo, cât de bine trăiesc ei?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 200.000 oficial cel putin traiesc in zona Lombardia.
neoficial probabil dublu.
Iti dai seama ca si acolo ca oriunde si orice comunitate, unii o duc mai bine, altii mai rau

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te referi la aia care merg la munca campului, acolo?

| SaOCorectamPeVioletta a răspuns (pentru Violleta2022):

La voi acolo in Austria sunt doar profesori universitari nu?
E de rahat sa muncesti la camp nu?

Ce fail de raspuns.

| Kornuletz540 explică (pentru Violleta2022):

Nu doar la ei ci și la profesorii universitari, avocații, medicii, cei ce lucrează în industria modei și cea turistico-hotelieră și proprietarii de afaceri mici și mijlocii( terase, restaurante, florării etc.), care sunt la fel de importanți și numeroși în comunitatea de acolo.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kornuletz540):

Eu personal, nu cunsoc pe nimeni la Milano.
Si ma indoiesc ca va veni vreun roman, profesor, avocat sau medic in Italia, care sa-ti povesteasca tie aici, cum o duce el in Italia.

| sierra1 a răspuns:

Sunt și mâncători din gunoaie (ca peste tot), sunt și conaționali bine integrati, respectați și bine situați social. Deci nu poți generaliza dintr-un singur eventual răspuns