| Kornuletz540 a întrebat:

Cum trăiesc oamenii în Qatar și Kuweit? Lucrează sau are cineva rude ori prieteni care locuiesc acolo să-mi zică și câți români sunt acolo și cum trăiesc ei? Am citit și am văzut din diverse surse că aceste țări au printre cele mai ridicate standarde de trai din lume. Dau fundă.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Au, dar is si legi stricte. In Qatar daca faci sex cu cineva fara sa fii casatorit si afla politia te baga la conserva. Daca vrei sa pleci fara acordul express al angajatorului iar te baga la conserva.

| Brizbriz a răspuns (pentru Wr3nch):

Sa nu uitam de curfew, pe timp de pace si fara pandemie si tot nu ai voie sa iesi seara din casa
daca esti femeie nu ai voie sa fi singura, in cam orice circumstanta cu un barbat cu care nu esti casatorita sau nu iti e tata, frate, etc.

insasi ideea de a intreba cat de mare e nivelul de trai intr-o tara islamica, imi aduce aminte de banc-ul ala, pe vremea lui ceasca, daca incercai sa fugi din tara te bagau la parnaie si te bateau bine, insa pe unul l-au bagat la casa de nebuni, pentru ca a incercat sa fuga... la rusi laughing

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nah stau degeaba pe ajutor social.hee hee

| alexandradlr a răspuns:

Au printre cele mai ridicate standarde de trai deoarece, acele teritorii sunt bogate în petrol ceea ce le aduce mulți bani celor care îl exploatează din câte știu eu. Mai contribuie și faptul ca au un număr redus al populației.