| Sadness666 a întrebat:

Catodata ma intreb ce a patit generatia asta pe toti ii vad pe strade cu telefoane performante freze care arata pur si simplu ridicol. unde este copilaria din ziua de azi? nu mai sunt multi copii pe islazuri cum era o vreme. acum copiii stau pur si simplu in case la pcuri, tablete sau telefoane. in vremurile bune copiii stateau toata ziua pe afara pana se inopta. acum poate va mirati de unde ies fel si fel de boli. nu mai sunt muncitori harnici cum erau o dinioara sunt slabi nu au pic de carne pe ei. stau si ma gandesc se poate schimba ceva cu toata tehnologia asta de rahat? te ajuta nu zic nu, dar o folosim cam prea mul. ma gandesc si ma intristez degeaba la o generatie pierduta

Răspuns Câştigător
| horansgang a răspuns:

Da, e pacat. copilaria nu mai e ce a fost, s-au modernizat timpurile si se pierde tot ce era frumos o data. dar tu poti sa zambesti ca ai avut copilaria aceea frumoasa cand nu aveai nevoie de telefoane si alte electronice! pai nu? oricum, chiar daca noi realizam ca nu mai e ce a fost, nu putem readuce totul inapoi...
sunt atat de nostalgica in momentul asta

| Sadness666 explică (pentru horansgang):

Ma bucur ca gandesti ca mine.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce vremuri cand mulgeam vaca sa bem lapte si faceam curatenie in cocina la porci ce amintiri memorabile,generatia fast food eu unu n-am cuvinte ce sa spun, vad ca fetele devin tot mai false, ipocrite, materialiste iar baieti vad ca se afemeieaza sincer vezi tot felul de metrosexuali, homosexuali, travestiti etc

| T0T a răspuns:

Și sunt unii care spun că tehnologia nu are niciun aspect negativ... Timpurile se schimbă...Și bunicii tăi au trăit alte timpuri de cele pe care le-ai trăit tu.

| OldSoul a răspuns:

Nu ai ce face, asta e... tehnologia influenteaza mai mult cat ar trebui...
"Ciudate vremuri mai traim.
Usi fara manere
Telefoane fara butoane
Relati fara sentimente
Oameni fara creier"
Asta spune cam tot...

| gemeni6226 a răspuns:

Din pacate asa e dar nu va merge asa pina la infinit.Toata lumea are nevoie de prieteni adevarati nu doar virtuali.

| AirănMeidăn a răspuns:

cat de original esti
aplaud, ce sa zic
duhul sfant purcede prin tine de vorbesti cu atata indeletnicire sau mi se pare mie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e moda in ziua de azi nu ai ce-i face. crezi ca " copii tai vor fi mai diferiti? sa fii sigur ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnologia a avansat prea mult. Nu prea avem ce schimba la ea. Singurii care pot face ceva sunt parintii copiilor.Le pot impune ore de stat in fata calculatorului sau a televizorului. Dar din pacate nici macar asta nu se intampla. Ce sa mai zic in cazul telefoanelor?

| immaBeast a răspuns:

Pana mai acum ceva timp era acceptabil fenomenul asta, acum este si mai rau, nu doar generatia asta a devenit dependenta de tehnologie, si oamenii maturi au devenit dependenti, vad mereu si oameni cu varste trecute de 30 de ani cu ochii in telefoane mai toata ziua.
Exact, te intristezi degeaba, nu ai ce face, lasa-i sa traiasca cum doresc ei, tu traieste-ti viata cum doresti, inca mai ai dreptul la asta, nu mai dureaza mult pana ne inlantuiesc de toate drepturile.

| SpeedPrimer a răspuns:

Asta e normalitate, accepta asta!

| CarTooNXD a răspuns:

Nu te cunosc dar te respect pentru felul in care gandesti!
Nu multi gandesc ca tine sad
Cat de curand vom ajunge sa fim condusi/controlati de tehnologie daca nu facem ceva.