| T0T a întrebat:

Ce așteptări aveți de la viitor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nişte aşteptări prea mari că să se îndeplinească, totuşi, pot să sper. Vreau să termin facultatea de limbi străine, după să încerc să ajung pe picioarele mele pentru a-mi găsi un soţ care să nu mă domine din punct de vedere financiar, intelectual cu siguranţă vreau. Nu vreau să fac copii, dar vreau să adopt şi vreau să îmbătrânesc alături de persoana iubită. Is that so much to ask for? straight face. Tu ce aşteptări ai?

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Eu nu am așteptări.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Îhm, spontan. Vrei să ne furi aşteptările noastre? laughing

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Nu fur nimic, doar sunt curios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Acum mi-ai aflat secretul, mi-ai răspuns şi prea raţional şi m-ai făcut să-mi fie ruşine cu aşteptările mele :\.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Nu trebuie să îți fie rușine cu așteptările tale. Sunt foarte ok. Nu e un răspuns rațional, ci aparent rațional.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Eşti o persoană aşa echilibrată, cred că intimidezi persoanele. Ştiam că sunt ok aşteptările, dar sună a basm şi prea siropos pentru gusturile mele. Incercam doar să nu fiu singură care nu are aşteptări (P.s Încă nu ştiu la ce facultate o să aplic) laughing.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Aparențele înșală.
Aplică la ce îți place. Ce ți-ar plăcea să faci pe viitor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Nu am absolut nicio idee, sunt şi la filo, deci opţiunile mele sunt restrânse. Aştept o interventie divină care să îmi ghideze calea laughing. Chiar nu ştiu, îmi e frică să nu o dau în bară.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Poți face ceva pe un domeniu artistic.

28 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Atâta timp cât el n-are nicio așteptare de la mine, nici eu n-am de la el.

| OldSoul a răspuns:

Sa imi intalnesc iubirea...

| KamaSutra a răspuns:

Daca imi doresc ca familia mea sa se inteleaga, sa intru la liceu, oare cer prea mult?sad

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Ceri prea puțin.

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Prea putin, dar astea sunt cele mai importante lucruri pentru mine

| OoBunnyoO a răspuns:

Sa termin facultatea, sa termin masterul, sa termin specializarea, sa imi gasesc de lucru in domeniul in care studiez, sa fiu buna in ceea ce fac, sa imi perfectionez franceza, sa fac un copil si eventual sa il adopt pe al doilea, sa iau lectii de pian si sa trec usor peste criza varstei mijlocii. Si bineinteles sa fiu sanatoasa ca sa le pot face pe toate. tongue

| T0T explică (pentru OoBunnyoO):

Îți urez succes.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru T0T):

Mersi. tongue

| OoBunnyoO a răspuns (pentru T0T):

A si sper sa nu mai ma razgandesc inca o data in ceea ce imi doresc sa fac pe viitor. Deja am pierdut trei ani pe o facultate dintr-un domeniu in care nu imi doresc sa lucrez. laughing Chiar nu mi-as dori sa fiu studenta pe viata.

| T0T explică (pentru OoBunnyoO):

E foarte importantă decizia legată de facultatea pe care dorești să o urmezi, o decizie pe care va trebui să o iau și eu în curând. Eh, ce va fi va fi, habar n-am dacă voi alege bine sau nu, în acest moment nu sunt sigur de nimic.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru T0T):

Asa este si din pacate de cele mai multe ori este doar o banuiala. Pana nu ajungi sa traiesti alegerea pe care ai facut-o este foarte greu sa iti dai seama daca alegerea respectiva este potrivita sau nu pentru tine. Eu, cam jumatate din copilarie mi-am trait-o fiind convinsa ca vreau sa fac ceva anume, asa ca dupa trei ani de zile in care am studiat si am lucrat in domeniul respectiv nu a fost foarte placut sa descopar ca nu era ceea ce imi doream sa fac. Cred ca a fost unul dintre cele mai neplacute momente din viata mea. Dar, mai bine mai devreme decat mai tarziu. laughing Asa ca daca te razgandesti nu este capat de lume, atat timp cat nu o faci la vreo 40 de ani.

| Sociopat a răspuns:

Sa am o slujba plictisitoare si platita decent.
Sa am un apartament.
Sa imi permit sa ies de cateva ori pe saptamana la un pahar de ceva, poate sa am si o aventura de-o noapte.
Stii tu, viata tipica de burlac care nu are mari asteptari de la viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi doresc, sa termin scoala si sa intru la vreun conservator de muzica vreau sa devin pianist profesionist care v-a cinta pe scenele mari ale lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau un Asus g751jy și un costum din ăsta http://squirrel.ws/img/suits/gallery/colugo2/1.png

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma astept ca poate vreodata voi gasi o minte la fel de lucida ca si a mea si vom curata aceasta lume de nedreptate. Semnat Domnul secret Mozart.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liniste...liniste...sa pot privi linistit luna in oglinda lacului.Nici macar o broasca sa nu imi disturbe linistea. ca o fac pachet si o trimit in Italia.laughing

| angelcore a răspuns:

Viitorul este un lucru incert, prefer nu am asteptari, pentru ca viitorul iti poate da un sut in fund oricand si sa raman dezamagita. Eu nu traiesc in viitor traiesc in prezent.

| T0T explică (pentru angelcore):

Poate, e adevărat, dar dacă alegi să nu faci ceva pentru ați clădi viitorul șansele ca acesta să îți dea un șut cresc considerabil.

| RaisaPretty a răspuns:

Multa tehnologizare, roboti, mutani si tratamente medicale mai bune.