| Neimportant a întrebat:

Ce ai alege : piercing sau tatuaj? De ce?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Ambele. Am deja 8 piercing-uri in ureche si urmeaza sa imi mai fac unul sau doua in buza si cam atat, in ceea ce priveste piercing-ul. Cat despre tatuaje, urmeaza. Motivul este simplu: imi place conceptul de "body-modification" si aplic ceea ce mi se potriveste in ceea ce priveste propriul meu corp. Cat despre infectii sau contactarea unor boli, trebuie sa te asiguri cu mare bagare de seama in legatura cu salonul unde ti le faci sau sa dezinfectezi bine totul daca vrei sa iti faci singur (ma refer la piercing aici). Daca se respecta regulile de igiena si daca le ingrijesti dupa ce ti le-ai facut, totul este in regula si nu o sa ai de ce sa iti faci griji.

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nimic nu as alege, nu sunt de moda veche, dar nu accept sa te mutilezi singur, atat timp cat bunul Dumnezeu te-a lasat un om normalstraight facestraight face

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru caramela):

Tot normal esti si cu tatuaje sau pircuri ( estetice, gen buric ). Da ar fi fost si culmea sa ne lase cu un tatuaj deasupra fundului ca la fete happy

| caramela a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Asa e, dar sa nu depasesti limita si sa fii tot tatuat, atunci e mare problema...

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru caramela):

Cine-si face "costum" corporal de tatuaje nu-si face astfel de griji

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Tu ce alegi, SIDA de la tatuaj sau infectie de la piercicing?

| Neimportant explică (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Vroiam doar păreri pentru nişte planuri ale mele de viitor, iar prin răspunsul tău m-ai convins cu tot...

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru Neimportant):

Scuze ca iti expun realitatea si ca ti-am distrus planurile... dar daca ai incredere ca acul de facut tatuaje e sterilizat corect, fă-ți.

| Castorul a răspuns:

Daca viata mea ar depinde de decizia asta....as alege piercing-ul. De bine, de rau de la pierce mai ai o cale de intoarcere, gen daca peste cativa ani ti se schimba complet mentalitatea si viziunea despre lume, mai usor scapi de un pierce decat de un tatuaj. Da oricum, nu ma tenteaza nici, nici happy

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Niciunul.Nu-mi distrug corpul cu prostii din astea si nu am chef sa ma complic cu nu stiu ce infectii si dureri.Nu sunt masochist.

| mat31new a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Salut, prietene^^

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mat31new):

Te cunosc?happy

| Catalina9585 a răspuns:

Eu as alege amandoua.
Piercing in limba in nas si in buric si tatuaj pe spate si pe glezna si pe abdomen.