| AutumnDay a întrebat:

Ce ai vrea sa schimbi la tine?

41 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

As vre sa fiu mai disciplinat, sa nu fie diferenta intre ce gandesc si simt si ceea ce fac.

| Konata a răspuns:

Asi vrea sa nu mai fiu asa de repezita si sa comentez la orice si la orice doar pentru dragul de a comenta sad happy

| DDCC a răspuns (pentru Konata):

Repezită? Îți dai cu părerea și asta e bine. N-am văzut la vreo întrebare de pe TPU vreo interdicție la răspunsuri. Deci, scrie ce simți pe site, ce vrei oricând vrei. Pentru asta e TPU. Văd că ești un user activ, și asta e bine, nu văd care e problema. Poate mai bine aș avea eu grijă să nu mai alerg după visuri pierdute forever.

| Konata a răspuns (pentru DDCC):

Da, pai mai mult in viata reala.big grin cu familia si cu prietenii. Asa-i, e bine sa iti dai cu parerea, si ma bucur ca ai remarcat faptl ca sunt activa. Imi place sa raspund la tot felul de intrebari si sa ajut oamenii happy

| DDCC a răspuns (pentru Konata):

Și mie îmi place și aștept să fiu înjurat de-a binelea pe site pentru că prea mă bag în -viețile- oamenilor ca să zic așa. Este bine să ajuți oamenii, sincer cred că al meu este singurul scop în viața aceasta. Caut prieteni (ca prostu) și enervez pe ceilalți. Mamă, ce caracter mai am. sad happy

| DDCC a răspuns (pentru DDCC):

Felul cum suntem. Cam așa ceva http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=U5rLz5AZBIA.

| DDCC a răspuns (pentru DDCC):

Și nu mă refeream(doar) la love. Făceam referire în general.

| Konata a răspuns (pentru DDCC):

Cred ca esti o persoana OK. Insa sa stii ca vei gasi un prieten adevarat din 1000 de persoane pe care le cunosti, si chiar cand nu te astepti, iti intorsc spatele. Succes in continuare in toate! happy

| DDCC a răspuns (pentru Konata):

OK? Mă așteptam să fiu o persoană enervantă dar mă rog, mersi, și tu ești o persoană bună, chiar de nu te cunosc presimt asta. Mersi la fel!

| 4b a răspuns:

Amu sincer vorbind, cred ca fiecare ar vrea sa schimbe ceva la el, ca e vorba de caracter, infatisare, bla...
Eu ma iubesc asa cum sunt, ma crezi?laughing

| WhatMeanLove a răspuns:

Nimic.

| Chαяtreux a răspuns:

Nimic. îmi iubesc defectele

| Liviu a răspuns:

Ce pot spune, sunt ok cum suntrolling on the floor in schimb as vrea niste briciuri calumea, 2 3 stropuri si 2 3 chietre happyspeciale.
In rest, timp sa ma barbieresc in caprolling on the floorhehe.

| DDCC a răspuns:

Totul, execeptând relația mea cu prietenii adevărați ce i-am dobândit în timp. EVERYTHING big grin

| Holocaust a răspuns (pentru DDCC):

Iti dai seama ca prietenii i-ai dobandit din cauza a ceea ce esti, nu?
Te schimbi tu, se schimba si relatia...

| DDCC a răspuns (pentru Holocaust):

Nu cred că asta s-ar întâmpla. Mă rog decât să mai trăiesc așa aș apela la orice schimbare dar decât să-mi pierd prietenii actuali...Mi-ai dat de gândit. Aș vrea pur și simplu să retrăiesc tot, fără să afecteze tot ce este bun în viața mea, dacă este ceva. Sau...nu mai știu ce vreau să schimb, fir-ar. crying.

| Holocaust a răspuns (pentru DDCC):

Te inteleg...dar eu in locul tau as incerca sa privesc doar partea buna.
E bine uneori si sa te schimbi, dar nu complet.Pana la urma nu te-ai nascut ca sa le faci la plac tuturor.Defecte avem cu totii.Fiecare vrea sa scape de ele, dar aproape niciunul nu poate.De ce? Pentru ca fac parte din noi.
Daca stau sa ma gandesc, si eu as avea o gramada de schimbat la mine.Ma mai gandesc o data, si-mi dau seama ca mi-e prea lene ca s-o fac...Asa ca ce-mi mai ramane de facut? Sa ma impac cu mine.
Toata voma asta, cum ar numi-o unii, e ca mersul pe bicicleta.Prima data cazi, te alegi cu cateva zgarieturi si plangi... dupa care decizi daca vei continua sa inveti, daca vei renunta, sau daca vei ramane pe loc.Tu doar stationezi...de unde si nehotararea asta a ta.

| DDCC a răspuns (pentru Holocaust):

Da, dar în mintea mea m-aș schimba mai mult pentru ca ceilalți să mă placă, cei care mă ignoră în momentul de față. Pentru mine contează foarte mult părerea altora, a mea mai deloc. Cu idei bune sau nu, ăsta sunt eu și vreau schimbare dar în sensul bun sau poate în celălalt sens. Sau poate ar trebui să-mi schimb modul de gândire, gândesc prea fantasy, in fairytales și asta mă îndepărtează de lume încet-încet orientându-mă spre death.

| Holocaust a răspuns (pentru DDCC):

Okay,cum vrei tu.Eu doar mi-am zis parerea.Dar totusi, in caz ca vrei vreodata sa te schimbi pentru cei in jur, gandeste-te intai daca ei chiar merita...Asta doar ca sa nu te trezesti mai tarziu ca ti-ai dat viata peste cap degeaba...

| DDCC a răspuns (pentru Holocaust):

Da, știu, este de rău să ingori persoanele care merită cu adevărate și le poți fi prieten și să alergi după prietenia doar a celor care te caută din interes, care nu le-au păsat și nici nu le pasă de acel cineva.
Mi-e cam greu fiindcă mă încred aproape în oricine și asta nu e tomcani de bine, cred, Cred că aș vrea să nu mai scriu atât pe TPU fiindcă bag userii în boală și dup-aia mă-njură.sad

| Holocaust a răspuns (pentru DDCC):

Nu e rau, e o nebunie totala.
Tu te increzi in oricine, iar eu nu ma incred aproape in nimeni.laughingAstea doua-s defecte in legatura cu care chiar trebuie facut ceva. Oricum, asta e destul de usor de ajustat de la sine.Totul in viata e alegerea noastra. Daca ai fi incercat vreodata cu adevarat sa nu-ti mai pese asa de mult de parerea celorlalti si sa nu mai ai incredere oarba, sunt sigura ca starea ta ar fi fost cu totul alta.Cam asa suntem noi oamenii.Ne cautam mereu scuze.
Si pana la urma, daca te injura vreun user, care-i problema? Injuraturile scrise din fata monitorului spun destule despre cel care le scrie, nu crezi?

| DDCC a răspuns (pentru Holocaust):

Cam așa, spun multe. Ca să revin la viață aș avea cam multe de făcut...Dar când văd persoanele dragi mie respectiv prietenii (real) aproape parcă sunt în stare să încerc. Și, calitate sau defect, eu aș vrea să fiu prieten cu toți, bine sau nu...Hm...Ai idei foarte bune despre viață. Mi-e astea îmi lipsesc sau nu, maybe am o altă percepție, nu chiar bună, sun obișnuit să fiu loser și să nu sper că voi reuși ceva. Mă aștept ca FloriDaniel, userul ce a pus întrebarea să aibă dureri de cap, la câte scriu eu, mă banează ăștia că nu mai au spațiu. laughing

| Holocaust a răspuns (pentru DDCC):

Nu-s cine stie ce idei.Cu putin timp in urma, si eu aveam cam aceeasi perceptie asupra vietii...M-am schimbat(si sper sa raman asa). Doar ca nu m-am schimbat pentru altii, ci m-am schimbat pentru mine...ca sa-mi fie bine.
Daca te multumesti cu starea in care esti, iti spun clar c-o si meriti...confused

| DDCC a răspuns (pentru Holocaust):

Probabil că o merit, nu știu ce m-ar ajuta să mă schimb. Simt că singur nu pot doar alții dacă m-ar ajuta în legătură cu asta. Cred că gândesc totul la superlativ, poate iubesc la superlativ, nici eu nu mă mai înțeleg.

| blueheart a răspuns (pentru DDCC):

Avem prea multe asteptari de la ceilalti... happy

| Holocaust a răspuns (pentru DDCC):

Pfft,dramatizezi prea mult.Si eu faceam asta si uneori inc-o mai fac.
Incearca sa te informezi si de problemele altora.Probleme reale.Filme,documentare,carti...pe mine astea m-au ajutat sa-mi formez o parere si sa nu-mi mai detest viata chiar asa de mult.
http://www.scribd.com/doc/49523/Mam-hotarat-sa-devin-prost
O intrebare totusi:
Tu vrei sa iesi din starea asta, sau vrei sa te afunzi si mai mult in ea?

| DDCC a răspuns (pentru Holocaust):

Sincer, aș vrea dar parcă mintea mea e tot blocată, nu mă lasă să fac vreun pas decât în mediul virtual unde știu că aproape nimeni nu mă cunoaște. Și, ce fac eu acum e să mă tot afund.

| GoddessMaui a răspuns (pentru Holocaust):

Defectele mele tin departe toate slutele cool you should marry me :X

| Holocaust a răspuns (pentru DDCC):

Greu...
Totusi incearca sa nu faci nimic stupid.Mai asteapta o vreme, sa te intelegi, sa-ti gasesti un rost... Uneori timpul chiar le rezolva pe toate.

| DDCC a răspuns (pentru Holocaust):

Și ce dacă aș face? Cui i-ar păsa oare? Știu, dă-i timpului timp, câteodată nu mai cred în asta.

| Holocaust a răspuns (pentru DDCC):

Ziceai totusi ca ai prieteni. Unii nici macar nu-s capabili sa lege o relatie de prietenie.Stii,acolo-s problemele reale...
Nu prea stii sa pretuiesti ceea ce ai.

| DDCC a răspuns (pentru Holocaust):

Poate așa este, poate nu știu să îi prețuiesc. Chestia e că în mintea mea s-a instalat acel gând de sedentarism, că nimăni nu-i pasă de mine. Acum mai mult mi-e foarte teamă să nu îi pierd, pe cei ce mă înțeleg, mă tot gândesc că e un vis prea frumos din care va trebui să mă trezesc odată și odată însă nu vreau acest lucru. Mi-e atât de teamă încât nu mai gândesc rațional câteodată. Sunt obișnuit ca mulți să mă părăsească, să mă uite. Îi mulțumesc Domnului pentru tot ce mi-a dat El, nu sunt din fericire un copil sărac lipit, fără familie, fără vreo rudă, singur pe lume care va trebui să-și poarte singur de grijă pentru că altfel moare de foame.

| Holocaust a răspuns (pentru DDCC):

De ce sa-ti fie teama de ceva ca inca nu s-a intamplat si care probabil nici n-o sa se intample vreodata?
Sa privim partea buna, totusi.Macar esti constient ca in mintea ta s-a instalat un gand cam nefavorabil.E un prim pas, in caz ca nu stii.

| mixxjim a răspuns:

Tot, se poate? laughing

| blueheart a răspuns:

Sufletul.Sa nu mai simta atat de mult.Pentru restul exista operatii estetice( pe care nu le-as face niciodata).

| GoddessMaui a răspuns:

Nu ma deranjeaza nimic la mine, as fi o banala fara defectele mele.

| DANIEL72 a răspuns:

BUNA.doar 10 ani din viata vreau sa schimb. BAFTA happy

| danicool12 a răspuns:

Nimic

| Claudys a răspuns:

Nimic! E bine asa cum e! :-D

| ChokoX3 a răspuns:

Pai, felul de a vorbi, caracterul si hainelelaughing Tu ce ai vrea?

| Daphne a răspuns:

Nimic. Nu vreau să schimb nimic. Toată lumea are defecte, dar nu toţi încercăm să trăim cu ele.