| RAY a întrebat:

Ce alegi sa primesti 100 euro in fiecare zi cat traiesti sau un milion de euro din prima?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca am calculat bine, cu 100 de euro pe zi ar dura 27 de ani si ceva pana as atinge 1.000.000 de euro, deci prea mult.
E mai profitabil milionul de euro din start, poti face lucruri mai mari decat cu 100 de euro pe zi.
Din milionul de euro, daca ai noroc si viziune, poti sa investesti si sa ai mai multe milioane, in mai putin de 27 de ani.

| Mosotti a răspuns:

100 euro pe zi indexat cu inflatia. Desi in prima instanta si 30000 euro ca sa ai acolo depozit in caz de nevoie. 3000 lunar e ultra bine. Eu nici 1000 nu cheltui lunar, deci 2000 minim curati raman.
Ca altfel poate as cheltui mult deodata si nu e bine.

| gemeni6226 a răspuns:

Prima data m-am gandit la prima varianta si pe urma m-am razgindit, poate mor intr-un an sau doi si atunci nu e ok.Deci varianta a doua.

| Andrei200202 a răspuns:

Aleg 1 milion de euro, cumpăr 20 de apartamente la 50.000 de euro și le dau la închiriat cu 300 euro pe luna. Deci 300×20=6000 euro lunar =>200 euro pe zihappy
Nu mai zic ca ramai si cu apartamentele si poti sa le vinzi dupa 10 ani si iti scoti banii aceeași.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Andrei200202):

Și cum spunea doamna user jadviga, cine stie, poate mor ziua următoare sau peste 1 an si eu doar am folosit banii pentru mine, asa mai las si ceva familiei in urma mea

| DuckDodgers0 a răspuns:

Un milion din prima, pe care evident i-as investi

| 33226633 a răspuns:

100 de euro in fiecare zi
Daca ar fi asa, nu mi-as mai face in veci griji in privinta banilor. Asa daca as primi toti banii odata, am ocazia sa-i pierd, sa mi se fure, etc. Tu ce ai alege?

| RAY explică (pentru 33226633):

Eu as alege 100 de euro ca ma cunosc prea bine, daca as avea un milion i-as cheltui pe toti, alti poate ar face o afacere, eu ma stiu cel mai bine, faza e ca eu de fap incerc sa inteleg motivatia umana, ieri am citit un studiu persoanele care slabesc rapid iti mentin greutatea pe o durata lunga de timp, nu inteleg de ce aia care tin dieta slow nu mentin o perioada mai lunga, la mijloc e motivatia, recompensa

| 33226633 a răspuns (pentru RAY):

Nici eu nu stiu laughing