| Cheeryda a întrebat:

Ce anseamna si care este diferenta intre "seral si fara frecventa?"

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La seral mergi dupa amiaza la cursuri. La fara frecventa inveti acasa si dai numai examenul. Rezultatul este ca tu scrii cu "â" la inceput de cuvint (ânseamnă? corect: înseamnă) cea ce nu este permis.

| Cheeryda explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult. in legatura cu scrisul meu sunt constienta ca nu se scrie corect dar, la aceasta tastatura nu am sau nu stiu de unde se pune casuta la "a", "i".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheeryda):

Nu trebuie sa stii tastatura in cazul asta. Atita timp cit ai scris un "a" se intelege automat ca ai vrut sa scrii "â" pentru ca nu exista cuvintul "anseamna"; doar "inseamna". Si automat, este gresit. Una este Î din i si alta â din a.
 nu se pune NICIODATA la inceput de cuvint!

| AnonymousTPU007 a răspuns (pentru Cheeryda):

Apasa shift+alt din stanga tastaturii si o sa ai si diacritice! Odata ce ai apasat asta s-a activat scrierea in limba romana. Diacriticile le gasesti cu o tasta in dreapta lui "P" si "L".
Sper ca ai inteles! happy