| Maxx23 a întrebat:

Unii nu ma inteleg ce vreau sa spun, vorbesc repede si ma balbai uneori. Ce sa fac ca sa fiu inteles?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti constient ca te balbai si te faci de rusine, opreste-te si vorbeste rar si clar, fiindca poti!

| Drimmero a răspuns:

Exact asa patesc si eu, mai putin balbaitul, doar ca vorbesc foarte repede si lumea ma pune sa repet desi pentru mine suna clar. Sfat: vorbeste mai usor, calm, stiu ca e ceva natural vorbitul asta repede dar incearca sa faci un efort cu persoanele care nu te cunosc, poate ceilalti care te cunosc s-au obisnuit si inteleg ceea ce zici.

| oglindasultanului a răspuns:

Trateaza-te de graba/grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai vorbi repede.