| nustiunamvazutnimic a întrebat:

Ce ar trebui sa semnifice visul asta?
Deci eram intr-un pat cu sora-mea si inca o fata, stateam toti 3 pe burta in pat si ne uitam la TV, dintr-o data m-am ridicat sa aprind becul iar cand l-am aprins m-am curentat si dintr-o data au aparut o multime de monstrii (de tot felul,varcolaci,vampiri,zombie), apoi am cazut in pat pe spate paralizat si incercam sa ma misc apoi m-am trezit.
Am mai avut visul asta de multe ori in ultimul timp, dar in alte contexte (cu aprinsul becului si monstrii), odata eram cu o fata pe canapea intr-un apartament si erau monstrii la usa, odata am luptat cu cativa, si cu becul tot la fel am visat ca voiam sa-l aprind si apoi paralizam in somn

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Poate fi și asta o explicație, pentru că noi visam,in mare parte, ceea ce facem in ziua precedenta sau ne mai visam fricile, mă gândesc eu, pentru a ni le depăși mai ușor?
Adică eu mi-am visat multe rude murind, dar care inca trăiesc și mă gândesc că poate moartea lor nu m-ar mai afecta atât de tare acum, zic și eu.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand te uiti la filme de groaza, visezi numai scenarii de groaza si traiesti cosmaruri in somn, dar stai cuminte ca-n realitate nu se vor intampla.
Iti recomand ca pe urmatorii 5-10 ani sa nu te mai uiti la filme de groaza, pana mai cresti si scapi de frica asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru nustiunamvazutnimic):

Ma indoiesc ca ai avea 19 ani... si te uiti la filme de graoza cu alte doua fetite.
Asta este valabil cand ai cativa anisori, nu la 19 ani.

| nustiunamvazutnimic explică (pentru Violleta2022):

Ma amuzi sincer, de ce te as minti in legatura cu varsta mea?

| Violleta2022 a răspuns (pentru nustiunamvazutnimic):

Fiindca numai un copilas mic poate gandi in acest fel, un om apope adult nu ar mai crede in povesti cu fantome, varcolaci si alte personaje de poveste.

| nustiunamvazutnimic explică (pentru Violleta2022):

Esti nebuna duduie, cine dracu a zic ca crede in asa ceva? am zis doar ca am visat

| Hyperion7 a răspuns:

Te uiți la filme horror, content horror? Că daca da, asta ar fi explicația

| nustiunamvazutnimic explică (pentru Hyperion7):

Nu, dar ma uit la multe filme/seriale cu mafie gen Sopranos l-am vazut de 2-3 ori si inca ma uit la secvente pe Youtube, imi place sa vad scenele cand se omoara/bat/impusca

| Hyperion7 a răspuns (pentru nustiunamvazutnimic):

Poate fi și asta o explicație, pentru că noi visam,in mare parte, ceea ce facem in ziua precedenta sau ne mai visam fricile, mă gândesc eu, pentru a ni le depăși mai ușor?
Adică eu mi-am visat multe rude murind, dar care inca trăiesc și mă gândesc că poate moartea lor nu m-ar mai afecta atât de tare acum, zic și eu.