| Schimbanumeurgent a întrebat:

Ce are daca sunt antisocial?

15 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da ce ți-am reproșat eu ceva?

| vlad_9687 a răspuns:

Antisocialism-ul sa ii spun asa este lipsa de experienta sociala si mentinerea unei conversatii cu o persoana, sa fii o persoana mai inchisa si a tine o parte din probleme doar cu tine fara sa le comunici unui prieten sau unui psiholog parinte, sa te simti mai bine singur, antisocualism-ul in marea parte de timp duce la lipsa de prieteni ceea ce duce la depresie ciuda si alte serntimente ce pot inrautatii starea mentala, eu zis sa te integrezi in grupui la scoala online sau in viata de zi cu zi in afara casei pentru a iti creea un grup, nu recomand a fii un "lone wolf" cum zic plozii edgy af din zilele de astazi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.E perfect.

Răspuns utilizator avertizat
| Victoria18 a răspuns:

Daca tu te simti bine asa nu are nimic daca asta iti afecteaza viata existential e de rău si chiar putem zice ca reprezinta o problema

| Raniaa a răspuns:

Calitatea peste cantitate, iar dacă nu este calitate, mai bine singurătate.

| Tokyo1sa1va1scot a răspuns:

Si eu sunt.

Nu ma simti aproape.

| Freya1 a răspuns:

E putin nasol pentru tine ca nu te poti acomoda si adapta in lume si uneori mai ai nevoie si de oameni sau de socializare

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru Schimbanumeurgent):

Pai nu zice nimeni sa le semeni dar nu ai ce sa faci trebuie sa comunici cumva.
Eu sunt anxioasa si nu pot sa comunic cat as vrea nu ma pot adapta dar ma chinui sa intru in rand cu lumea deoarece altfel tot eu pierd.Nu este vorba despre cum te percep altii ci de faptul ca iti faci rau tie tinandute departe de lume si strangand in tine probleme si frustrai fara sa te exteriorizezi si poti intra chiar in depresie deoarece simti ca nimeni nu te intelege cand tu de fapt nu vorbesti cu nimeni (stiu cum e).

| CleanHeart a răspuns:

Nu are nimic esti doar un om mai selectiv si nu te bagi in tot felul de anturaje, respectu meu

Răspuns utilizator avertizat
| TheWisest a răspuns:

Stiu ce nu are....prieteni