| roxyema a întrebat:

Ce as putea face daca am pierdut garantia si toate actele de la telefonul meu mobil, sunt pe abonament la orange si vreau sa merg sa imi duc telu la reparat dar nu stiu ce sa fac deoarece nu mai am actele... ajutati-ma va rogbig grin

Răspuns Câştigător
| brio6267 a răspuns:

Cu siguranta nu este vreo problema, nu rogi pe nimeni au obligatia ca si vinzatori sa pastreze duplicat de comanda, factura garantie etc.concluzie; mergi unde ai cumparat tel.si cere un nou document iti va da ceva sa completezi si apoi vei fi in regula cu problema ta

2 răspunsuri:
| corinutza_3821 a răspuns:

Pai iei cutia cu care ai cumparat telefonul mobil, oricum cred ca au si ei o copie si daca e ii rogi sati mai faca din nou

| chris_1638 a răspuns:

Factura ti-o vor da chiar cu data in care a fost cumparat telefonul. de garantie nu stiu inca nimic pentru ca si eu sunt intr-o asemenea problema