| Anonimathaa a întrebat:

Daca ma duc intr-un magazin Orange sa scot un telefon la abonament, voi putea lua telefonul pe loc dupa ce depun actele sau va dura cu actele?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica sa scoti? Sa cumperi sau ce?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca te duci si faci un abonament pentru un telefon, sau o oferta... ceva, in urma careia ar trebui sa iti dea un telefon, da happy, ar trebui sa il iei pe loc.

| anonimg a răspuns:

Dacă te incadrezi în cerințele celor de la Orange, telefonul va putea fi achiziționat pe loc chiar în ziua aceea. Important este ca și magazinul Orange să aibă telefonul pe stoc.
Când cumperi un telefon să te gândești că îl cumperi pentru 2 ani. Pentru că după 2 ani deja încep să apară probleme.
Și să nu îți cumperi telefon care a fost fabricat mai vechi de un an. Cauți pe www.gsmarena.com detalii despre orice telefon.

| LPCTSTR a răspuns:

Cand faci abonamentul, le zici ca vrei sa faci rata si pentru un telefon.

| zilog a răspuns:

Nu îțeleg telefonul nu se afla deja in posesia ta?
Să înțeleg că tu vei dori sa cumperi telefonul el este la abonament dar tu vrei sa le platesti tot abonamentul in avans pe loc?

eu am cumparat un telefon de la Vodafone din Italia si le-am platit pe loc tot abonamentul pentru 1 an inainte cu banul jos si gata mi-au dat telefonul pe loc

si acel telefon s-ar fi vandut in mod normal cu abonament pe un an.
Si eu le-am pus banul pe masa pentru tot abonamentul si gata s-a rezolvat problema

| Adrian5575 a răspuns:

Daca e pe stoc, il iei pe loc, daca nu, astepti pana o sa il aiba.