| missmine a întrebat:

Ce asi putea sa scriu intr-o compunere despre gelozie cu titlul gelozia e ca vantul:o briza proaspata sau un uragan distructiv? in engleza daca se poate. dau funda multumesc.

1 răspuns:
| aligru a răspuns:

Depinde de situatii!'
Intr o relatie in care partenerii s au racit unul fata de celalalt, gelozia poate fi o briza proaspata de interes.
Cand crezi ca nu te mai iubeste, el isi iese din minti cand un baiat se uita insistent la tine.(un exemplu extrem)
In cele mai multe cazuri, gelozia e un uragan destructiv.
Ia toata dragostea si toate amintirile frumoase si le transforma in nimic. Multe relatii se destrama din cauza geloziei excesive!