| Liceanul a întrebat:

Ce ati face intr-o zi in care ati avea libertate absoluta?

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Exact ce fac si-acum...
Stiu, nu-i normal, dar asta as face!
Pentru ca e alegerea mea, nu mi-a impus-o nimeni si ma simt excelent s-o fac! Complet libera!

| mona a răspuns:

Ce fac zilnic, atat timp cat respecti ce e de respectat te poti bucura de libertate toata viata

| Musique a răspuns:

"Libertatea nu înseană lipsa angajamentelor, ci capacitatea de a alege"
Mereu sunt liberă.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aş da foc parlamentului.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Deja avem libertatea absoluta, mai putin in unele feluri. Ar fi o zi normala pentru mine. big grin

| Rührselig a răspuns:

Te referi şi la libertate faţă de legile fizicii? Dacă da, aş zbura. Dacă nu, atunci m-aş plimba prin trezoreria americană.

| Liceanul explică (pentru Rührselig):

Adica sa nu ai conducator.Sa faci ce vrei in tara asta.Ce ai face? Vorbesc si pentru ceilalti!

| Rührselig a răspuns (pentru Liceanul):

Ţi se pare că preşedintele ne ordonă ce să facem? doamne ce mentalitate.
Sunt liber să fac ce vreau, doar că există LEGI, dacă le încalc ajung la închisoare. Nu Băsescu mă opreşte să fur şi nici legea de fapt, ci conştiinţa.

| Liceanul explică (pentru Rührselig):

Pai la asta ma refeream. Daca n-ar fi legi.Ce ai face?

| Rührselig a răspuns (pentru Liceanul):

Dacă n-ar fi legi nu m-aş apuca să ucid în stânga şi dreapta. Legile sunt lucruri principii, atâta timp cât oamenii au aceste principii, nu pot dispărea. Avem conştiinţă, nu distrugem, nu furăm, nu ucidem deoarece realizăm că este rău.

| EarsOfAFox a răspuns:

Te-aș mânca pe tine!

| Liceanul explică (pentru EarsOfAFox):

Ai pofta de un sut? happywinking rolling on the floor