| Superior a întrebat:

Ce ati face oamenilor de va enerveaza rau? Dar mai ales prietenilor care va enerveaza si nu arata prietenia intr-un mod bun? Eu i-as chinui,dar apai n-ar avea rost. Le-as taia mana dar n-are rost. I-as impusca in cap dar n-are rost. De ce? Asta le aduce doar moarte si nu invata nimic, cel putin eu zic ca fiecare fiinta chiar daca a omorat 100000 de oameni,fie ca e terorist,fie ca e Hitler nu merita moartea ca pedeapsa,caci orice chestie poate invata intelepciune. Apai chinuirea sufletului ar merge? Pai si da,dar si nu ca i-ar aduce numai traume si nu s-ar comporta natural. Adica sa-l invat o lectie pe cale sentimentala,l-ar traumatiza si chiar daca si-ar schimba comportamentul nu ar atinge intelepciune. Singura solutie ramane sa se bage singuri in chin,si apoi o sa iasa tot singuri mai intelepti. Ce fac cu aia care nu resuesc? Vor reusi ei cred,daca nu aia e,de aia exista intelepti, nu?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le tai pl la unii la altii boaşele si la tipe piz. cusuta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu sunt dispus sa rup legatura definitiv cu oricine, daca relatia (de prietenie, de colaborare, etc) nu imi mai face placere, si am avut de suferit de pe urma ei.
Am destui care mi-au fost prieteni foarte apropiati o perioada, iar acum ne salutam, dar nu le-as spune nici cat e ceasul.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Picatura chinezeasca

| AdrianVoicu a răspuns:

Ii salut si merg mai departe laughing

| BIoody a răspuns:

Poate, dar nu uita ca o viata avem, din pacate si daca 95% "nu vor reusiii, atunci ce? ca sincer cam toti is la fel in ziua de azi... :/

| Yee a răspuns:

Yee!
Bai, parerea mea e ca lumea e locul perfect unde poti vedea tot ce ai scris tu aici. Exista oameni care au facut rele si au invatat de pe urma suferintelor ce au urmat, oamenii care nu au invatat nimic prima oara, oamenii care "invata" si astazi si oameni care au invatat dar nu pe pielea lor. Intelepciunea e ceva ce se invata, cel mai bine pe pielea ta, dar e alegerea ta daca verei sa inveti ceva din raul suferit sau sa continui mai departe spre mai rau.( din nefericire azi multi aleg a doua varianta fara ca macar sa stie).
O. si nu o sa poti schimba toata lumea. Nu toti reusesc. Si de ai chinui toata lumea si i-ai obliga sa invete, dar tot o sa ramana oamenii care nu vor invata nimic.
Yeeeeeeeee