| inflicted a întrebat:

Ce ati gandi daca ati afla ca o persoana cu care nu ati mai vorbit de 6 ani va barfeste si intreaba pe toata lumea lucruri despre voi dar nu incearca sa va scrie?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| al0o0o0 a răspuns:

Sincer, m-as bucura. De ce? Simplu, pentru ca as realiza ca dacă acea persoana m-a ținut minte. Dacă as fi vorbit cu persoana respectiva acum 6 ani, înseamnă ca pentru mine reprezintă o amintire, iar faptul ca după atâția ani încă este interesat(ă) de mine ma ajuta sa-mi dau seama ca timpul cu acea persoana nu a fost in zadar și ca nici prietenia noastră, sau poate chiar relația, ca mi-am pus amprenta pe sufletul persoanei respective.
Ba chiar mai mult, dacă ma bârfește înseamnă ca lumea nu mai e interesată de el și m-a găsit ca subiect pe mine. Faptul ca lumea asculta și le face plăcere nu poate decât sa ma bucure.
Ce sa mai zic, sincer, doar oamenii mai reduși cred bârfele. Un om
normal, educat, care își vede de treaba lui ori așteaptă sa cunoască persoana respectiva și sa își zidească propria parere ori ignora complet.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce aș putea gândi? Că încă nu i-a trecut supărarea.
Dacă "te bârfește", înseamnă că nu v-ați despărțit in relații (prea) bune și îți purta mereu ranchiună, adică o ură/dușmănie ascunsă.
Nu înțeleg, dacă nu te place, ce motiv ar avea să-ți scrie?!
Pe oameni, îi întreabă, doar așa, din curiozitate personală, ori îi face plăcere să caute dialog cu alții, pentru a-ți șifona puțin imaginea, își varsă și ea, năduful.winking
Întrebarea e, ce i-ai făcut?! Fără foc, nu iese fum.

| inflicted explică (pentru floresdemayo):

Chestia e ca ea voia sa se integreze in grupul meu de prieteni asa ca s-a lipit de o prietena de-a mea si a inceput sa se autoinvite cu noi peste tot. Nu ne-a deranjat pana cand am aflat ca-i facea tot felul de crize cand erau doar ele doua. Nici nu i-am zis nimic pana intr-o zi cand a vorbit de fata cu noi foarte urat cu acea prietena, o umilea asa in fata clasei intr-o pauza dintr-o prostie si m-am ratoit la ea si i-am zis ca eu nu as vorbi niciodata in halul asta cu un prieten. I-am zis ca pentru cainele din fata scolii am mai mult respect decat are ea pentru bffa mea si de atunci ele nu si-au mai vorbit dar am mai fost colege o perioada si imi lasa comentarii si like-uri pe Facebook, nu parea suparata. Stiu ca odata plecam de la scoala si am auzit-o intreband pe cineva daca mi-am schimbat parerea despre ea. Apoi mi-a dat unfriend din senin si de atunci am uitat de ea. Asta e tot ce imi amintesc.
Am intrat pe Facebook-ul ei acum si are doar 50 de prieten si publice doar poze cu citate despre cum s-a schimbat si cum oamenii judeca un om dupa cum era el candva si din astea
Oare crede ca am dusmanit-o 6 ani pentru fazele alea? straight face

| Celcestietot a răspuns:

Nimic, nu vad ce este de gandit in situatia aceasta. Tu nu ai facut asta fara s-o iei in calcul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că am făcut FOARTE BINE că nu am mai vorbit cu ea.
E o fată care acum 2 ani s-a purtat foarte prost cu mine, iar de atunci nu mai mai vorbit. I-am urat La mulți ani acum câteva luni (nu de alta, dar dacă am tot ținut minte data laughing ) și nici un mulțumesc nu a putut să zică. După care decent aflu că altora le spune că suntem prieteni și ne dăm bună ziua(ne-am văzut o singură dată accidental în 2 ani), deci o minciună gogonată. Ca să nu mai zic că avea un grup cu ea și niște băieți disperați de atenție pe care mă înjurau triști și singuri.
Așa că am scris pe rețele sociale "Aparent am "prieteni" pe care nici nu în cunosc.", iar mesajul a fost recepționat, în scurt timp mi-a dat și unfollow. (mă urmărea din umbră, deși nu scris nimic)