| RAY a întrebat:

Ce ati invatat voi de la viata, din experientele traite? ce sfaturi ati da cuiva/

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Ca majoriatea oamenilor sunt ignoranti, limitati si derutati.
Ca urasc socializarea si conversatiile "de umplutura", fara rost.
Ca nu ar trebui sa ai incredere aproape in nimeni, decat in propriile puteri.
Ca nu pot fi parte din majoritate si nici nu imi doresc asta.
Ca oamenii tind sa arunce cu concluzii pripite si prejudecati atunci cand nu inteleg si nici macar nu sunt dispusi sa incerce sa priceapa un fapt, o situatie sau un comportament.
Ca exista extrem de multa manipulare, de diverse tipuri.
Ca oamenii se ghideaza din ce in ce mai mult dupa niste conceptii aberante, care nu pot fi numite "valori" si ca nu prea mai exista principii.
Si lista poate continua la infinit.

5 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Că oamenii sunt retardaţi şi-ar prefera să trăiesc singură.
Că proverbele despre viaţă-s stupide.
Că nu merită să mă-ncurc cu rezolvarea misterelor universului.
Că oricum mor.
Că şcoala-i aproape degeaba.
Nu dau sfaturi şi nici nu primesc.

| Dariusuu a răspuns:

Carpe Diem.

| Krokodil a răspuns:

Ca urasc tot ce tine de interactiune cu oamenii.

| Aquafairybezelesiunicorni a răspuns:

1.Distreaza-te pentru ca ai doar o viatabatting eyelashes.
2. Fi hotarat pe decizile luate indiferent care ar fi ele
3.Fa ce crezi tu ca e de facut, chiar daca ceri pareri, fa ce-ti spune inima happy
4.Dai respect, primesti respect.

| AlinSebastian a răspuns:

1.Traieste-ti viata din plin
2. Bucura-te de fiecare moment, caci s-ar putea sa fie ultimul
3.Fa ce crezi Tu ca e mai bine