| anonim_4396 a întrebat:

Voi ati face aceleasi greseli astazi, daca nu ati fi invatat din experientele de ieri?

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Am invatat ca tot ce fac, sa fac astfel, ca si cum m-ar privi cineva, care desi iubeste pe pacatos, nu trebuie sa uit ca tot El uraste pacatul.Acesta este Dumnezeul cel mare si inaltat!

6 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Pana nu iti dai seama ca ai gresit si pana nu inveti din acele greseli,cred ca le poti tot repeta la infinit, deoarece in mintea ta, ai impresia ca ai facut bine, cand de fapt tu ai facut rau!
Deaceea este important ca Dumnezeu sa ne ajute sa constientizam atunci cand ceva nu este bine si sa avem puterea de a ne opri din mersul vieitii noastre ratacitor!
Inca odata vedem ca omul are nevoie de Dumnezeu, fara El nu poate distinge binele de rau.
"Multe căi i se par bune omului, dar la urmă duc la moarte."

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Sper ca nu cataloghezi pildele din biblie ca fiind 'exemple', nu-i asa?

| RAY a răspuns:

Nu as mai face nimic as sta si as privi soarele ziua, stelele noaptea

| 1Mihai1 a răspuns:

Da, sunt unele pe care le uit...

| miriam18 a răspuns:

Cu siguranta ca nu

| raluca25 a răspuns:

Uneori se repeta greselile