Abh
| Abh a întrebat:

Ce cadou ar fi util unei bunici de 85 de ani?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

1. Un album pentru fotografii (amintirile sunt cam tot ce i-a ramas saracutei);
2. O patura/cearseaf electric/a (i-am luat si eu bunicutei mele si ii tine de cald pe vremea mai rece si tot timpul imi multumeste si de fiecare data cand o porneste, i-si aduce aminte de mine. mi-am luat chiar si mie una, este extrem de utila la casa omului!);
3. Un evantai (pentru caldurile de vara. I-am luat si eu bunicei mele.);
4. Un colaj din poze cu copii, nepoti, stranepoti (persoane dragi ei);
5. Poate la fel de bine sa fie o fata de masa (pe care s-o asterne atunci cand vin nepotii in vizita) sau orice alt ceva pentru casa (depinde ce ii place, de ce are nevoie).
Sper ca vei putea alege ceva din lista mea de potentiale cadouri.
Bafta si multa sanatate si fericire bunicutei (si nu numai)!winking big grin happy

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Abh, ma bucur ca te-am putut ajuta. happy Sa ne scrii dupa ziua ei ce i-ai luat.winking
La Multi Ani bunicutei!winking happy Pe alta data...

NOname
| NOname a răspuns:

Mersi, @LoveMusic! blushing

| darrio2007 a răspuns:

Multa sanatate in continuare, un nepot(nepoata)care sa aiba grija de ea si la multi ani.

| DiDi a răspuns:

O icoana, sa-i citesti o felicitare, sa-i canti ceva, sa-i arati ceva poze mai vechi cu tine si ea, cred ca nu doar obiectele au o semnificatie aparte, ci si amintirile, lucrurile sufletesti.happy

| VoiceWithin a răspuns:

Un sal tongue nu prea am idei pentru dansa

| Nişka a răspuns:

Eventual ceva simplu dar in care ai pus mult suflet, chiar ceva confectionat de tine.Chiar si o poza cu voi 2.thinking Ceva semnificativ sa'i arati cat ti la ea si ca nu e singura, caci majoritatea batranilor se simt singuri chiar daca nu sunthappy Sper sa-ti vina vreo idee.
PS:La multi ani bunicii talehappy!

| LoveMusic a răspuns:

Nu vreau decât să-i mulţumesc lui NOname, care a dat un răspuns spectaculos. Felicitări!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai ca primeste un " cadou " de la guvern.

| maria34 a răspuns:

Nu-i trebuie mare lucru ea va fi fericita cu orice ii vei da.Asa ca ce-ti place tie da mai batranesc ii va place si ei!