| Sas a întrebat:

Ce calitati cauta fetele la un barbat?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce vezi in filme e identic cu ce spun multe aici, dar realitatea e inversata oricand te lasa sau daca vede ca esti lefter nu le pasa de tine.

| Ofiintă a răspuns:

Îl caută pe acel cineva cu care să rezoneze.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sau poate ar trebui intrebata fata respectiva, la care faci referire.

| Freya1 a răspuns:

Fetele măture si ok in general cauta un bărbat educat,respectuos,iubitor, înțelegător, harnic, cu perspective, independent si stăpân pe sine.

| Drimmero a răspuns (pentru Freya1):

Pai si cu fizicul ce facem? e un component care conteaza cam 50-60%

| Freya1 a răspuns (pentru Drimmero):

Asta depinde de gusturile fiecăruia.Nu pot sa zic ca trebuie sa fi musculos, sau blond ca diferă de la o persoană la alta.
Sa ii placa de el da, dar uneori degeaba iti place cineva fizic daca e meltean.

| Drimmero a răspuns (pentru Freya1):

Uneori e suficient doar fizicul, sunt atatea si atatea exemple. Tu cum preferi? frumos, detaliat vreau sa vad raspunsul

| Freya1 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu cred ca persoanele ce se uita doar la fizic si nu le intereseaza altceva ori nu gandesc, ori au probleme.
Eu ti-am enumerat mai sus ce vreau eu de la un băiat.Si cred ca o data ce ma respecta, iubeste, imi ofera atenție și afectiune este deja super ok.
Da, cum ai zis si tu, trebuie sa imi placa de el fizic dar nu doar asta sa conteze.Eu una nu as putea trăi cu o mare frumusețe ce sa ma scuipe, înjure, înșele, bată si sa raman langa el doar pentru e ca frumos, asta e o prostie.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Freya1):

Ce întelegi mai exact prin "înțelegător"?

| Freya1 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Păi spre exemplu sa stie ca daca sunt femeie nu insemna ca o sa stau doar eu la cratiță sau sa fac curatenie, ca trebuie sa ma ajute si el.Sau uite, eu sunt mai anxioasa de fel si am stari mai ciudate, nu imi place sa stau la grămadă, sa fiu in centrul atentiei si ma acomodeze greu in anumite grupuri sau situatii si sa ma inteleaga in privinta asta daca nu chiar sa ma ajute.Sau daca nu mi-a iesit un fel de mâncare foarte bine, sa conștientizeze si inteleaga ca nu mereu sunt suficient de strong incat sa le fac perfect pe toate.Sau daca nu e totul chiar pus la punct de fiecare data, sau mai am si eu nervi si stările mele proaste ne fondat sa inteleaga ca se poate intampla ca un om sa nu fie tot timpul in apele lui.Sau daca simt nevoia sa facem ceva nou ca m-am plictisit, sau am nevoie o zi doua de afectiune sau o atentie mai aparte sa inteleaga si sa incercam sa facem ceva (cum de altfel ar fi si vice versa).Si sunt mai multe exemple...

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Freya1):

Am înteles. Adica te referi la dragoste, fiindca toate lucrurile astea pleaca inevitabil din iubire. Nu exista iubire fara intelegere si intelegere fara iubire. Ce bine ar fi sa gasim toti dragostea adevarata, cea care e mai mult fapte decat vorbe happy

| Freya1 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Cand iubesti e una, cand te indragostesti e alta parerea mea.Adica eu consider că dragostea e la început cand esti mai mult atras de o persoană,de fizicul său comportamentul lui.Iar iubirea e atunci cand deja il sti bine,va potriviți si il accepti si cu bune si cu micile defecte.
Nu e obligatoriu neapărat să fie omul înțelegător cand iubeste. Poate sa inteleaga anumite lucuri evidente, dar după o perioadă sa nu mai aibă răbdarea necesară.Cum e si cu părinții si copii, sunt ai lor, i-au facut pentru ca au vrut si i-au iubit dar exista posibilitatea ca din cand in cand sa nu mai aibă răbdare cu ei sau pur si simplu sa nu ii inteleaga, dar asta nu insemna ca nu ii mai iubesc.
Eu am o relație frumoasa si cu bune si cu rele.Sunt destul de fericita asa ca big grin.

| LoveSleep a răspuns:

Sa nu-și pună poza cu cazanul la profil.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Să nu fie pămpălău și să se spele din când în când.

| LoveSleep a răspuns (pentru supadeceapa):

Cam multe pretenții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Sa aiba creier, adica educat si respectuos
-Sa fi harnic si dornic de munca
-Aspect fizic decent si ingrijit
happy