| thegatekeeper a întrebat:

Ce considerati a fi realizari in viata? De ce? (o scurta explicatie, daca doriti)

Răspuns Câştigător
| FashionKitty a răspuns:

Realizari pot fi si lucrurile simple, nu trebuie neaparat sa faci lucruri marete ca sa fie numite "realizari". Implinirea viselor se pot numi realizari si faptele bune (nu ma refer din punct de vedere al religiei, ci in general). Pana si daca faci pe cineva sa zambeasca e o realizare, bine, nu "o realizare in viata" ca acelea sunt totusi mai importante, dar oricum happy

4 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

A fii realizat (ca si copil, adolescent) inseamna sa stai seara in pat si sa te gandesti daca ai facut in ziua aia ceva ce te-a facut sa te simti bine, si a fost un lucru de bunsimt. In sensul ca de exemplu ca ai iesit in oras la o inghetata, o bere, ceva cu prietenii... nu ca te-ai batut cu cineva si ai castigat(asta nu e ceva de care sa fii mandru).
Sa fii realizat (ca adult) inseamna sa stii ca iti place meseria pe care o ai, sa stii ca nu le lipseste nimic copiilor tai si ca daca ei vin si iti spun ca vor ciocolata tu sa le poti da oricand, sa stii ca ai langa tine partenerul/partenera de viata care sa te sustina in ceea ce iti propui sa faci si sa stii ca iti permiti si tu din cand in cand ceva si pentru tine :3 cam asta inseamna sa fii realiza, dar este doar o opinie :3

| Hakuouki a răspuns:

Orice lucru te face sa fii multumit de tine, orice lucru iti aduce linistea si impacare, orice lucru te face sa te simti ca traiesti, acelea sunt realizarile tale.

| DeeaV a răspuns:

Atunci cand te pui noaptea la somn si nu ai grija zilei de maine, te poti considera realizat. Fericirea si linistea interioara e mai de pret decat orice lucru material. Iar pe alt plan, daca ti-ai indeplinit un vis pentru care ai muncit ani de zile si caruia i te-ai dedicat intr-u totul, poti spune ca ai realizat ceva major.

Răspuns utilizator avertizat