| TheBoy_4498 a întrebat:

Ce credeti ca as trebui sa fac ca sa invat cat mai repede la fel ca " tocilarii ". Am intrebat pe cineva destept : Cum retii asa de repede ai media 9.93... iar el imi spune ca " prind din clasa?!? Cine are un raspuns plauzibil, funda

Răspuns Câştigător
| KlaudyaAddha a răspuns:

Pai are dreptate, adica este atent la explicatiile profesorilor si la exercitiile pe care le afceti in clasa.Desigur,isi mai face si temele cu grija, poate mai exerseaza in clasa...Sau poate doar are un IQ mai mare si asta il ajuta sa fie destept.Dar important este sa-ti si placa materia respectiva.Si retine:cei destepti nu au avut neaparat un meditator,ci le-a trebui doar vointa multa si dorinta de a face ceva in viata. Oricum, fiecare are un mod diverit de a invata, trebuie doar sa-l descoperi. Succes cu scoala!winking

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Baiatul ala chiar prinde din clasa ...si asta pentru ca incerca sa fie atent la tabla si lucreaza acasa astfel incat in clasa sa inteleaga ce zice profesoara!
ce raspuns mai plauzibil ai vrea? ...il duce capul mai mult decat pe tine!

| AnneMarri a răspuns:

@apache, mortal rolling on the floor

| Anuska_8824 a răspuns:

Bai`! Am media 10.Si sa stii ca niciodata n-am prins nimica din cls`!laughing
De fiecare data trebuia sa tocesk acasa fiecare cuvantlaughingoh go on
Ala ori a mintit ca sa nu cada tocilar ori e nepotu lu Einsteinlaughing