| Catalina1243 a întrebat:

Ce credeti ca se afla dincolo de moarte?

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

M-am inselat, e Dinamo!
-->www.youtube.com/watch?v=OKoKzO7igYo

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Tind sa cred ca vom continua sa existam. Cel putin asa imi place sa cred. Sub alta forma. Nu stiu daca umana sau nu.

| oprescudorin11 a răspuns:

Poti citi Divina Comedie a lui Dante. Asta te va lamuri!

| gemeni6226 a răspuns:

Exista viata dincolo de moarte dar bineinteles nu trupeasca doar sufleteasca.Am invatat multe despre acest subiect si am si vazut multe filme pe aceasta tema e un subiect prea vast sa raspund in citeva cuvinte dar un lucru e cert ceea ce e dincolo depaseste orice imaginatie iar iad nu exista exista doar oameni ce se autocaiesc si sufera din motiv ca doar acolo isi dau seama unde au gresit in aceasta viata si pot sa scape de aceste sentimente ce dincolo capata o amploare uriasa daca isi iarta greselile facute deci nu exista iad exista doar autocondamnare..Asta nu se aplica celora care si-au trait viata astfel incat sa nu aiba regrete.

| AirănMeidăn a răspuns:

iisus mantuitorul

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ce a fost si inainte de a te naste si anume nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Suck a răspuns:

Eu nu ştiu ce o să fac mâine şi tu întrebi "după moarte"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunyka.

| Catalina1243 explică (pentru anonim_4396):

Adica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catalina1243):

Bunica.

| Coquinne a răspuns:

Metamorfozarea in fantoma sau in poltergeist.
iupiii, can't wait.

| eusiel1419 a răspuns:

Dupa 40 de zile in care aproapele tau se roaga pentru sufletul, Judecatorul care este Dumnezeu va decide unde iti est emenit sa mergi...Ori in Rai ori in Iad!

| Catalina1243 explică (pentru eusiel1419):

Si daca aproapele meu nu se roaga cele 40 de zile?