| Lovelyrockgirl a întrebat:

Ce credeti ca va face Rusia cu centrala de la Cernobîl?
Credeti ca de acolo ar putea porni un atac nuclear?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce atac poate porni de acolo? Nu sunt arme nucleare ci doar o centrala nucleara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ei protejează acolo niște depozite de material nuclear. Nu poate porni nimic de acolo.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu.

| relian a răspuns:

Daca ar porni un atac nuclear? Nu unu doua zic eu laughing ce legatura are scula cu prefectura? Tu vezi vreo legatura intre o centreala electronucleara si un atac nuclear?
Pune si citeste ce este aia o centyrala electrica nucleara, ce face, cum face, apoi sa pui intrebari, altfel risti sa te faci de pac pac laughing

| LoveSleep a răspuns:

Centrala de la Cernobil e dezafectata, nu are ce sa faca cu ea. Si oricum nu poate fi folosita ca arma.

Totodata, Ucraina mai are vreo 13 centrale nucleare care functioneaza, dar din cate stiu eu, a fost facut un pact de catre cele 2 tari ca acestea nu vor fi bombardate, avand in vedere ca acest lucru nu ar aduce beneficii pentru niciuna dintre cele 2 parti.

| Lovelyrockgirl explică:

Acolo sa fugi tu.