| papatukjatlekjulk a întrebat:

Ce credeti ca vom da in clasa a VIII-a pentru admiterea la liceu? Este aproape 14 septembrie si elevii, profesorii, parintii nu stiu la ce sa se astepte!? Voi aveti vreo idee? Daca da, m-ar ajuta foarte mult!

Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Se va da, in mai, o lucrare la romana si una la matematica. Se dau in scoala si au aceeasi valoare ca si examenul de Capacitate.
Uite aici:http://www.edu.ro/index.php/articles/12736

4 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Teze cu subiect unic sigur numai se dau, asa stiu eu

| Emeraude a răspuns:

Cred ca veti da acel test tip PISA, daca nu se mai razgandeste tanti Abramburica pe parcurs...de s-ar gandi macar ca distruge elevii, in loc sa avanseze nivelul educatiei din Romania...in orice caz, am auzit ca este construit astfel incat sa ajute elevii de nivel mediu si sub mediu, deci n-are ce sa fie greu, atat ca vor fi intrebari din diverse domenii, nu doar romana-mate, din cate am auzit... doamne'ajuta!

| AndutzaAndu a răspuns:

Din cate stiu eu nu se mai dau teze cu subiect unic(eu am dat teze din astea), cred ca vor iarasi sa se dea examenul ala de capacitate

| antonius74 a răspuns:

Nu e sigur nimic, dar cel mai probabil vom da un examen la final de an care va conta 25% pentru media de admintere la liceu pentru cei din anul asta si 50% pentru cei din anii vitori...