| OohAnamaria a întrebat:

Am trecut in clasa a VIII-a si nu stiu la ce sa ma astept.Bine,in afara de examene(capacitate plus 5 examene pentru admiterea la liceu). Cum vi s-a parut anul acesta? Aveti amintiri frumoase sau urate legate de acest an?

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Este greu., n-am avut timp de nimic, profesorii ne dadeau multe multe teme si teste de facut ( mate-romana), dar a meritat, pentru ca am luat examenul cu o nota buna si acum pot sta linistit. Oricum, e greu, dar daca ai invatat pana acum, o sa fie bine.

| PinkPanther001 a răspuns:

Am trecut de mult de clasa a 8-a, dar pot sa vorbesc din propria experienta ca te asteapta un an greu.In ceea ce priveste amintirile frumoase alaturi de colegii sunt foarte multe si raman complet miscata si imi amintesc cu drag de ei si de momentele petrecute impreuna. Dupa acesti ani ne-am schimbat am luat-o pe drumuri diferite lasand in urma o generatie de care se va uita curand.Iti dau un mic sfat: Bucura-te de aceste momente unice in viata pentru ca nu vei mai intalnii cu ele..chiar daca ai colegi pe care ii agreezi mai putin e vremea sa va impacati si sa dati totul iertarii pentru ca nu va vei mai intalnii foarte curand! happy

| Alina49335 a răspuns:

Pai e superb.Conteaza sa inveti (mai ales ca sunt 5 examene), dar mai ales sa te distrezi.Sa faceti multe poze si filmulete ( amintiri ), sa iesiti mult..sa te distrezi la banchet si cand terminati anul scolar sa mergeti intr-un club( toti din clasa ). Sa tragi tare la romana si mate (si ce mai ai tu.) ca sa intri unde doresti.A fost super in clasa a 8a si, desi asteptam cu nerabdare liceul, am realizat ca e de 10 ori mai greu si mai mult de invatat.A, da, plus ca in a 9a ai balul bobocilor, cunosti bobocei si colegi noi si e suupeeeer.Succes,te pup:* (eu acum am terminat a 9a laughing )

| RamonaDenisa a răspuns:

Chiar daca ti se pare ca e totul un calvar, acest an va fi cel mai frumos dintre toti. Incearca sa nu te gandesti din prima clipa la examene si la ce va urma. Incearca sa traiesti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima. Fa-ti amintiri frumoase cu colegii pe care sa nu le uiti prea usor. In acest ultim an a fost greu dar a fost si frumos deoarece am invatat sa ii pretuiesc pe fiecare in parte. Ne-am apropiat mult mai mult si chiar si de cei care inainte nu prea vorbeam. Ne-am unit toti formand cea mai frumoasa familie, dar pacat ca ne-am dat seama acum la sfarsit. Deci invata sa pretuiesti fiecare moment cu nebunii tai din clasa ca timpul va zbura imediat si dupa iti poti vedea de examene, dar pana atunci nu uita sa creezi amintiri de neuitat.