| Theo94 a întrebat:

Ce credeti despre Cuba?
Ati vizitat acea tara, daca da cum vi s-a parut?

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

E o tara misto, pacat ca a ajuns rau din cauza embargourilor puse de SUA, altfel o ducea lumea bine acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O țară comunistă, unde se cântă imnul în fiecare zi la școală. Unde în afară de copiii doctorilor și funcționarilor de stat, restul nici nu au internet. Ca in Coreea de Nord, capitala o duce bine, restul jale.
O țară în care există școli care te pregătesc expres pentru munca la fabrică și doar asta trebuie să faci.
Cuba este foarte aproape de Florida, totuși este interzis să te duci acolo. Cei care au emigrat sunt aspru judecați și marginalizați. Cubanezii nu au voie să viziteze decât celelalte țări comuniste, majoritatea în Asia, fiind așa departe, doar bogații bogaților ies vreodată din țară. În vizită în Coreea de Nord desigur, o destinație mirobolantă după cum știm...
Ei sunt fericiți în minciuna pe care o trăiesc sau mă rog, asta vor să pară. Nu au curajul să spună altceva, cel puțin nu ăștia odrasle de funcționari în stat. Ăia care mor de foame probabil comentează, dar n-au internet deci n-ajunge prea departe.
De partea turistică nu mă leg, sunt convins că e foarte frumos.