| Mogiojojo a întrebat:

Ce credeti despre oamenii foarte paranoici? Mie mi se par super idioti.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici credualitatea nu este ceva inteligent, mai bine paranoic decat credul

| Mogiojojo explică (pentru RAY):

Da-mi voie sa te contrazic aici. Oamenii paranoici sunt de fapt foarte frustrati pe scenariile pe care si le creeaza in capul lor pe cand persoanele naive sunt relaxate si nu isi fac rau singure creeindu-si chestii care nu exista.
Ideea e ca nu sunt bune extremele.

| RAY a răspuns (pentru Mogiojojo):

Pe cand persoanele naive sunt relaxate si nu isi fac rau singure creeindu-si chestii care nu exista.

DA esti foarte relaxat cand vezi ca toata lumea te dezamageste si te minte, nu poti fi sigur pe absolut nimic, mai ales sa crezi in oameni, deci a fi paranoic este bine dar important este sa ai incredere in tine atat

| SilentRain a răspuns:

Au probleme de natura psihologica, nu ii judec

| OldSoul a răspuns:

Depinde la ce te referi.
In general, sunt in multe feluri, toate negative, desi, uneori sunt si amuzanti laughing

De curand am intrebat o persoana ceva destul de simplu, a intervenit paranoia, si a inceput ea sa ma intrebe, ca de ce o intreb fix pe ea, evitand sa-mi raspunda rolling on the floor

| Hammurabi a răspuns:

Paranoia e o boală, dacă n-ai aflat până acum.
Deci paranoicii sunt... paranoici.
Nici proşti, nici deştepți, nici idioți şi nici altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt idioti.