| Maria_Ana_1995_e a întrebat:

Ce credeti despre viata? Ce scop are acesta? Tu de ce crezi ca traiesti? Cel mai impresionant raspuns Funda

Răspuns Câştigător
| roxaa15 a răspuns:

Viata este cel mai frumos cadou.Viata are rolu ca fiecare din noi sa crestem spiritual sa ne indeplinim unele misiuni cu care venim pe pamant, sa acumulam cunostinte pe crae sa le transmitem si urmasilor nostri, sa iubim sa fim fericiti si sa facem si pe alti fericiti

6 răspunsuri:
| PotHed a răspuns:

E ciudata. Omenirea a incercat mereu sa afle. Sa evoluez spre perfectiune.

| YOLO3e333 a răspuns:

Sunt ateu și cred ca vorbesc în termeni realiști. Viata e doar "o perioada" pe care trebuie sa o umpli cu diverse proiecte care iți fac placere. Scopul vieții aici difera de la om la om, sunt unii care au ca un scop pe o perioada de timp, iar unii, ca mine, care au un scop deja bătut în cuie care o sa-l urmeze toată viata. Cat despre, de ce trăiesc eu, trăiesc pentru a-mi îndeplini scopul, ceea ce nu o sa fie posibil, dar asta e scopul meu pe asta îl urmez.

Bănuiesc ca ai 16 ani după _1995, e bine dacă iți găsești un scop în viata deoarece celelalte doua întrebări devin retorice.

| mamasiita a răspuns:

Viata e cea mai mare fericire der si cel mai mare test
Dumnezeu ne a dat viata pentru a putea vedea cine are sufletul pur si curat cine poate ajunge in Rai
eu asa simt ca e vata
funda?

| Ioana099 a răspuns:

Pai viata este SUPER, are scop de a sa ajungi ceva, traiesc pentru a ma distra invatasad si petrece, a ma sinti bine

| LifeDrug a răspuns:

Viata este o perioada in care toti tanjim dupa vise : bani, copii, serviciu si un sot / o sotie. Am doar 14 ani si ma gandesc mereu ce voi face in viitor. Ma gandesc ca pur si simplu vor trece anii pe langa mine si voi imbatrani.Si la moarte n-o sa simt nimic, atatia ani se duc in uitare iar eu inchid ochii si nu ma mai trezesc. Ma gandesc ca voi avea o viata normala, nu voi putea face ceva pentru lume sau planeta, imi voi vedea de viata mea si voi muri fara nimic remarcabil.

| DanielRebeka a răspuns:

Nu stiu ce pot sa spun despre viata.Parerea mea este ca viata este doar inceputul existentei noastre. Daca stam sa ne gandim, ar fi urat ca sa murim sa sa nu mai fie nimic.Cred ca viata are un scop mai inalt.Asta vom vedea fiecare din noi dupa ce vom muri.Sunt atatea lucruri pe care nu le stim, de care nu avem habar.Ne punem multe intrebari si nu gasim raspuns.Ca sa iti raspund. spun ca viata este ceva ce trebuie sa pretuim, scopul cred ca este de a ne pregatii pentru ce v-a urma, iar fiecare ne putem alege pentru ce traim, dar modul cum traim aici se va reflecta mai departehappy