| CiorbaDeCartofi a întrebat:

Credeti ca viata are vreun scop? Daca da, care este acela?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu are dar poti sa dai sens existentei tale http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......-viata-ta/

| Celcestietot a răspuns:

Viata de apoi este scopulwinking!

| Andreeush a răspuns:

Fiecare are un scop.

| Frank51 a răspuns:

Sa invatam despre noi insine. Sa incepem sa ne cunoastem mai intai pe noi, inainte sa vorbim despre altii si sa judecam alte persoane, pentru ca de fapt noi nu ne cunoastem nici pe noi insine. Apoi trebuie sa iti dedici o parte din timpul tau pentru Cel care ti-a dat viata, care e Tatal nostru. Sa ne rugam, sa facem bine, si mai ales sa iertam. Asta ar fi singurul scop foarte clar definit, in rest faci ce vrei.

| Donsavas a răspuns:

Lupta pentru supravietuire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu îi dai un scop.

| TristanTzara a răspuns:

Scopul biologic al vieții e de a se propaga. Dar asta nu are importanță pentru noi, Sartre a spus bine "Existența precede esența". Așa că treiește-ți viața cum vrei, cum te face fericit(ă)!

| Monamonicamm a răspuns:

Fii bucuros ca trăiești