| d3javw a întrebat:

Credeti ca viata ni s-a dat cu un scop?

9 răspunsuri:
| lunarwolf a răspuns:

Nu, frate, ai venit în lumea asta ca să respiri aerul de pomană. Citește "Alchimistul" de Paulo Coelho, poate înțelegi ceva din ea și îți răspunde la întrebare mai bine decât am putea-o face noi.

| T0T a răspuns:

Scopul este acela de a te bucura de ea.

| RainmakerX a răspuns:

Unora da, unora nu. Cum adica? Pai unii dintre noi se nasc pur si simplu cu scopul de a se bucura de viata precum niste oameni obisnuiti, in timp ce altii sunt meniti sa devina ceva mare care ar putea duce la o eventuala descoperire revolutionara.
Fiecare are un scop! Nimic nu este intamplator.(Parerea mea)
De asemenea cred ca daca cineva de langa tine pateste ceva ingrozitor (sau moare) acesta a avut scopul de a le deschide celor de langa el ochii.
Cred in liberul arbitru dar nu sunt de parere ca ai aceasta viata numai ca sa stai si sa nu faci nimic.
Orice faci are o consecinta ce nu te afecteaza numai pe tine ci si pe cei din jur.
Este doar parerea mea...

| Mayar a răspuns:

Absolut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate.

| ksuper31 a răspuns:

Ce-ar fi daca ar fi asa?! Ai lupta pentru indeplinirea acelui scop?! Chiar daca nu te-ar ajuta pe tine cu nimic indeplinirea lui?!
Tine minte: intotdeauna sa iei in considerare factorul eroare!
Succes!

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Scopul meu este de a extermina cocalarii!

| NH4OH a răspuns:

Scopul nostru în viață este să ne găsim scopul. Anume, să ne găsimt talentele, fericirile și persoane dragi de care putem să ne bucurăm. Putem excela extraordinar într-un domeniu dificil, dar la care ne pricepem. Nimeni nu știe ce va fi după moarte. Fiecare cu teoria și visurile lui, dar totuși nimeni nu știe adevărul.
Eu consider că viața este o pregătire și o instruire pentru o altă viață mai bună/rea ce ni se va da după drept cadou pentru realizările noastre.