| anaela_1467 a întrebat:

Ce crema de exfoliere da rezultate bune, de la ce firma? Am semne de la cosuri si pete pe toata fata

Răspuns Câştigător
| Cryssbest a răspuns:

Poti incerca "Life-Care" - Toate gamele, de la "ten sensibil" pana la "ten mixt". Exista crema exfolianta pentru piele uscata/sensibila LOGONA. Exista spuma cu menta pentru ten mixt/gras (elibereaza pielea de particulele de praf, de sebumul in exces etc) Exista lotiune tonica (care calmeaza si improspateaza fata, potrivita pentru pielea mixta - predispusa la aparitia cosurilor), bogata in extracte vegetale calmante, inclusiv salvie, menta si galbenele.
Eu folosesc gelul peeling cu menta pentru ten gras(il aplic odata pe saptamana), si pot spune ca a dat rezultate bune pana acum. Zilnic, dimineata folosesc lotiunea tonica pentru ten uscat (la obraji) si cea tonica pentru ten mixt/gras, dupa ce curat in prealabil cu spuma de menta pentru ten mixt/gras. Chiar imi simt tenul revitalizat dupa aplicare! Seara ma demachiez mereu, indif daca aplic machiaj sau nu (Asta e o regula de aur pe care si tu trebuie sa o respecti)!
Medicul tau dermatolog ce spune?

5 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Foloseste o crema scrub pentru fata de la Lancome sau Cliniquehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu periuta de dinti. Eu asa ma fac, iar rezultatele sunt minunate http://reviews.katrina.ro/exfolierea-tenului-cu-periuta-de-dinti.html

| ioanaa899 a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie o crema speciala, ci trebuie sa te speli pe fata cu apa si cam atat.Intr-un timp si eu aveam o obesie cu chestia asta si foloseam toate tampeniile, si imi apareau mai multe cosuri, si am inceput sa ma spaal cu apa si acum nu mai am cosuri.

| miaaaaa a răspuns:

Ai auzit de produsele AMWAY? sunt produse made in u. s. a. si sunt superior calitative.isi merita pretul
eu zic sa le incerci doar ca nu le gasesti in comert dar intra pe www.amway.ro si afla mai multe.
pa