| T0T a întrebat:

Ce definitie i-ati da voi iubirii?

Răspuns Câştigător
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Cel mai puternic si mai frumos sentiment. Poti iubi in mai multe feluri. Iubire fata de părinți, fata de amici, de cunoștințe etc. Dar este diferit când te îndrăgostești cu adevărat, când îți găsești jumătatea. Fluturi in stomac, furnicături in tot corpul, parcă ai fi pe alta planeta. Iubirea te transforma.

P.S. Eu nu am trăit inca asta, dar am auzit ca așa este...

24 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Dincolo de cuvinte, in simturi se gaseste adevarata esenta a iubirii.

| Musique a răspuns:

Prostia care ne unește.

| RAY a răspuns:

Cand iubesti atunci acea iubirea e cea mai buna definitie care o poti impartasi pers iubite parerea mea

| AirănMeidăn a răspuns:

Ceva

| T0T explică (pentru AirănMeidăn):

Poti da te rog o definitie mai complexa?

| AirănMeidăn a răspuns (pentru T0T):

Ceva complicat

| T0T explică (pentru AirănMeidăn):

Oh...

| DarkOrbitMoon a răspuns:

IUBÍRE, iubiri, s. f. Faptul de a (se) iubi; sentiment de dragoste față de o persoană; relație de dragoste; amor, iubit1. ♦ Sentiment de afecțiune (și admirație) pentru cineva sau ceva. – V. iubi.

Cred ca e suficient ce zice dexul.

| T0T explică (pentru DarkOrbitMoon):

Eu am vrut ceva mai personal. Adica din viziunea ta, nu ceva general.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru T0T):

Hm, nu prea ma pricep la asa ceva. Dar cand am citit "La rascruce de vanturi" mi-a placut in mod special un citat: "Iubesc pămânutul de sub picioarele tale şi aerul de deasupra capului tău, şi orice obiect pe care îl atingi, şi fiecare vorbă pe care o rosteşti. Iubesc toate privirile tale, toate faptele şi toată făptura, aşa cum eşti." Cam asa vad eu iubirea, atunci cand plac pe cineva, il plac cu totul, imi place pana si felul in care mananca si nu ii gasesc defecte. Daca nu reusesc sa fac chestia asta, inseamna ca nu-l iubesc si ma mint singura.

| T0T explică (pentru DarkOrbitMoon):

Frumos!

| AtateaConditii a răspuns:

Iubirea e atunci cand vezi numai partile bune din lume.

Răspuns utilizator avertizat
| maria14142 a răspuns:

Cel mai frumos lucru din lume

| anonim_4396 a răspuns (pentru maria14142):

Sau cel mai nenorocit

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Dar ia maestre da si tu o definitie sa meriti tu funda aia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

TheMechanix a zis-o perfect. ceva in plus ar fi doar in plus

| maria14142 a răspuns (pentru anonim_4396):

E posibil si asta...laughing

| kevincube a răspuns:

Iubire = The Theory of Everything sau The Fault in Our Stars

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Iubirea este singurul sentiment ce il poate urca pe om pina la cer de bucurie si il poate baga in pamint de dor, tristete, tradare si dezamagire in persoanele iubite.

| T0T explică (pentru Mariapetrupanainte):

Multumesc, ai dreptate.

| TiniS a răspuns:

Singura ei defintie este ca e cel mai frumos sentiment pe care omul il poate traii. Chiar daca cateodata doare, iubirea te face sa devii mai bun

| T0T explică (pentru TiniS):

E drept, este cel mai frumos sentiment dar deseori, din pacate, se transforma in cel mai urat sentiment.