| AdiDesktop a întrebat:

Ce dependente aveti?

95 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am. Nu sunt atat de slab.

| AdiDesktop explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| SfarcDeCrocobaur a răspuns:

Dulciuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

" Nu sunt atat de slab."
Sau nu ai motive care sa te faca sa devii dependent.

| SilentRain a răspuns:

Oxigenul,pur și simplul nu mă pot opri din respirat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De bauturi carbogazoase, internet si pisici.

| RAY a răspuns:

Aer,apa,mancare _dulciuri,banii,sanatate,iar cu iubirea din pacate nu mai am,de telefon, cunoastere, comedie, filozofie, pshiologie

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

In fapt daca ai respira doar oxigen ai muri

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Mi-ai stricat gluma din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi-as fi dat niciodata seama la ce te referi daca nu-mi dadeai cu ghilimele.
Nu neg ca nu exista motive care sa te faca sa bei pana sfarsesti calcat in picioare de caii suri si nabadaiosi ai unei trasuri elegante, de exemplu. Ce spun e ca ii consider slabi pe cei care se refugiaza in alcool sau droguri ca sa faca fata problemelor lor.
Tu ai?

| 1997onur a răspuns:

Am câteva pai dulciuri mănâncă multe dulciuri sucuri la fel beau și mult suc fanta cu struguri și fanta clasic cu portocale apoi la dulciuri bounti cu cocos kitkat cu vanilie mai am și Magdlene cu piersica mai am multe dulciuri ca mâncare singura mâncare este Shaorma cu usturoi în rest dulciuri asta e tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai tii minte cand mi-ai spus sa nu mai fiu ironica fara motiv?
Ai tinut minte si culoarea cailor… mi-a placut mai mult Frații Karamazov. Desi "placut" e cam mult spus.
Ai putea sa-i consideri slabi pe cei care se refugiaza in alcool sau droguri in conditiile in care au aceleasi probleme ca si tine, iar tu nu ai devenit dependent.
Sa generalizezi e absurd, cand nu ai cum sa stii cum ai fi reactionat tu daca ai fi fost nevoit sa faci fata unei anumite situatii.
Nu, nu am. Nici eu nu sunt slaba.

| mgtow a răspuns:

Femei, playstation 5, masina modificata - tuningul, calatoriile in larg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca am zis ca nu-mi place sarcasmul folosit aiurea. Si n-au trecut nici 24 de ore de cand ai tinut sa-l folosesti asa: "Numai cu tine sunt asa.".
Ce am zis eu mai devreme e o gluma si n-am zis-o ca o bataie de joc la adresa ta. Sarcasmul tau ce era menit sa exprime?
"nu ai cum sa stii cum ai fi reactionat tu daca ai fi fost nevoit sa faci fata unei anumite situatii."
Dar asta nu inseamna ca daca as fi reactionat refugiindu-ma in droguri nu as fi fost slab.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

" n-am zis-o ca o bataie de joc la adresa ta"
Aha.Era un compliment, nu?
" Sarcasmul tau ce era menit sa exprime?"
Nici sarcasmul meu nu era menit sa fie o bataie de joc.
Nu crezi ca exista nicio situatie care sa determine si un om puternic sa se refugieze in droguri sau alcool?

| J0B0MAT a răspuns:

Ruşii

| sabin89 a răspuns:

Nu mă pot stăpâni de la a pune al doilea i la unele infinitive, precum: a mucii, a trebuii ş.a.

| liliana77any a răspuns:

Nici-una momentan, tu ce dependente ai?

| Lukasssz a răspuns:

Jocurile video

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e un compliment. In acelasi timp nu e nici ceva cu care am incercat sa te insult pe tine. N-are legatura cu tine. Ce ti s-a parut tie ca inseamna?
"Nici sarcasmul meu nu era menit sa fie o bataie de joc."
Nici n-am crezut ca e.
Dar daca tie nu-ti place cand iti raspund ca mai devreme nu crezi ca ar trebui sa nu mai faci si tu cam acelasi lucru?
"Nu crezi ca exista nicio situatie care sa determine si un om puternic sa se refugieze in droguri sau alcool?"
Trebuia sa definim "puternic" inainte.
Bine, sa zicem ca exista. Ce am in minte e un politist corupt care isi cauta linistea in alcool dupa ce copilul lui, politist si el, e omorat de niste colegi de-ai sai. Asta iti spune ceva?
Cum ar arata pentru tine o astfel de situatie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

" Ce ti s-a parut tie ca inseamna?"
Nimic. Nu cred ca fiecare chestie sarcastica pe care o spui trebuie sa aiba si o semnificatie mai profunda.
" Dar daca tie nu-ti place cand iti raspund ca mai devreme nu crezi ca ar trebui sa nu mai faci si tu cam acelasi lucru?"
Dar n-am zis ca nu-mi place cand imi raspunzi ca mai devreme.
"Trebuia sa definim "puternic" inainte."
Erai liber s-o faci.
" Asta iti spune ceva?"
Nu. Ar trebui sa-mi spuna?
" Cum ar arata pentru tine o astfel de situatie?"
Ar putea fi o persoana care se considera pentru moartea cuiva drag. Cum ar fi un sot aflat la volan care face un accident(din vina lui) si sotia lui moare.
Sau o persoana care a avut parte de o copilarie dificila, de exemplu marcata de violenta domestica/abuzuri. Cred ca ar putea deveni un adult cu dependente fara sa fie neaparat un om slab.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa aiba o semnificatie mai profunda. Dar presupun ca a provocat ceva in tine din moment ce nu ai ignorat-o si mi-ai pus si o intrebare despre ea.
"Erai liber s-o faci."
Nu puteam s-o fac singur. Trebuia sa fii si tu de acord cu definita.
"Nu. Ar trebui sa-mi spuna?"
N-ai vazut Breaking Bad?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu orice replica de-a ta poseda capacitatea de a provoca ceva in mine.
Daca n-am ignorat-o nu inseamna ca m-a deranjat.
"Nu puteam s-o fac singur"
Nu, dar puteai sa-mi spui ce crezi tu ca inseamna si eu puteam sa-ti spun daca sunt de acord sau nu.
Nu m-am gandit la Breaking Bad. M-am oprit la partea in care Hank a inceput sa colectioneze pietre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E din spin-off-ul Breaking Bad, de fapt.
Pacat ca te-ai oprit.
Si erau minerale, nu pietre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi-a placut protagonistul.
Bine, minerale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu ti-a placut?

| T0T a răspuns:

Sunt dependent de apă și oxigen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, din cauza personalitatii lui. M-am plictisit la un moment dat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Credeam ca o sa imi zici ca devenise prea rau pentru tine, ca nu aprobi felul in care abordeaza problemele morale, ca ajunsese prea arogant si obsedat de control, ca era prea mincinos si manipulator etc.
Probabil trebuia sa isi cumpere un baston si sa se comporte ca un copil razgaiat ca sa faca un serial bun pentru tine.
Ai niste gusturi...