| SaveTheNature a întrebat:

Ce detestati? ce iubiti?

Răspuns Câştigător
| FastAndFurious a răspuns:

Iubesc multe stiute si nestiute.
Iubesc soarele,dragostea, fetele frumoase, filmele, cartile, calatoriile,prietenii,umorul, vantul, intalnirile, ciocolata, plimbarile prin ploaie,simplitatea inimii, viteza, muzica,berea rece, mintile labirintice, garile si trenurile, oamenii buni, sinceritatea, fotografiile, misterul.

Detest rautatea gratuita, mintile inguste, proasta crestere, bataia de joc, machiavelismul, alegerile gresite, ipocrizia, banalul.

Prefer sa simt ca traiesc, sa iubesc si sa contez!

| anonim_4396 a răspuns (pentru FastAndFurious):

"Iubesc...fetele frumoase..."
Dar p'alea urate nu le mai iubesti?raised eyebrows
Sa inteleg ca alea urate, care saracutele ele n-au nici-o vina, nu merita si ele iubite?

| FastAndFurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand iubesti pe cineva sigur e sau devine frumoasa.
N-am auzit pe nimeni sa spuna " e urata ca dracu' dar o iubesc". Pentru ca nu se poate asa ceva. Totul e frumos, magic la ea ( sau la el) cand apare iubirea.
Nu te alinta happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FastAndFurious):

Sa ma "alint"?
Crezi ca ti-am atras atentia din simplul fapt ca ma consider urata?
Sincer, chiar nu ma consider si nici altii nu ma considera.Cred ca te credeam mai repede daca ma acuzai ca-s `urata pe interior`
Dar nu asta e ideea, nu despre mine vb. aici ci despre frumusetea in general si felul cum o percepem fiecare.
Daca ceea ce ai spus, in rasp. tau formulat mie, e adev. atunci tind sa cred ca in opinia ta frumusetea tine de felul cum te face pe tine acea pers. sa te simti si nu neaparat de perfectiunea fizica ceea ce da de inteles ca ai o parere destul de eronata.Pentru ca noi nu vorbeam de `frumusetea interioara` aici ci de cea fizica happy.

-Numai bine.

56 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iubesc soarele şi detest zilele când nu răsare, filosofic vorbind.

| mgtow a răspuns:

Detest dragostea/femeile care se iluzioneaza ca ma pot avea la pat sau intr-o relatie stabila si iubesc autotrenurile si viitoarea consola PS4.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Detest multe, iubesc putine...

| anad a răspuns:

Detest violenta, nonvaloarea si neomenia. Iubesc simplitatea, bunatatea, bunul simt, adevarul.

| carminaburana43 a răspuns:

Urasc minciuna, detest ipocrizia si iubesc adevarul.

| Klepto a răspuns:

Pe mine si tot pe mine, paradoxal nu?

| EvangelineDS a răspuns:

Iubesc muzica, urasc scoala, ipocrizia, rasismul si Bor-ul. Lista poate continua cu ''n'' lucruri pe care le urasc.

| sabin89 a răspuns:

Detest tradarea, dar iubesc pe tradatori

| Trolli a răspuns:

Detest: nesiguranta mea; oamenii care eticheteaza, discriminarea.

Iubesc: lucrurile simple si frumoase, familia, oamenii frumosi, ploaia, toamna, muzica si clipa.

| foxsilver a răspuns:

Urăsc neputința, si detest ipocrizia, dar iubesc tot ceea ce eu definesc ca fiind frumos.

| robijam a răspuns:

Urasc prostia ca de la ea vin toate "relele". De iubit iubesc armele.

| SaveTheNature explică:

Frumoase raspunsuri. Mai astept raspunsuri pentru a acorda funda.

| yo547 a răspuns (pentru SaveTheNature):

O funda te rog.

| Claudiuu a răspuns:

Detest sa fiu dezamagit. Iubesc libertatea.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Detest: efectul de turma, ignoranta, lenea, prostia, ipocrizia, cocalarii, fitele, egoismul, nesimtirea si tot ce deriva din acestea. Imi iubesc mama, tatal si...natura.

| valentingb a răspuns:

Detest oamenii de nimic, rai, ipocriti, inciudati, violenti, si iubesc oamenii buni, cunosc oameni pentru care as muri oricand, stiu sigur ca ei merita mai mult viata mea decat o merit eu.

| SookiexD a răspuns:

Detest oamenii care pretind ca-ti sunt prieteni doar pentru ceva ce tu aihee hee, si ador muzica, arta, oamenii buni cu ceilalti ^.^, Unele pisici, unii caini laughing multe... Dar tu? smug

| Mădă0611 a răspuns:

Iubesc linistea/pacea, detest tot ce imi ia asta.

| Lizzu a răspuns:

Detest nedreptatea si egoismul.
Iubesc animalele, pacea, intelegerea si curajul.

| suffarstar a răspuns:

Imi iubesc visele si imi urasc amintirile.

| MaliciousDeath a răspuns:

Detest oamenii care nu inteleg sarcasmul(dar in acelasi timp, ii si iubesc, ca ma fac sa rad), detest sa astept la semafor, detest aglomeratia, detest usile rotative, detest arahnidele...si insectele in general,detest ciocolata amaruie,detest rutina,detest ipocrizia,detest oamenii care se cred superiori,detest oamenii care nu prezinta argumente langa parerea lor de rahat,iubesc filmele/desenele animate/animeurile/serialele/cartile/jocurile care au un personaj cu probleme psihice,ador cartile si filmele gen coming of age sau aventura,iubesc desenul in penita,iubesc circul si clovnii, iubesc sucul de mere, iubesc animalele, iubesc sa merg cu bicicleta, iubesc copiii(no pedo), iubesc sa joc tenis,iubesc sa dorm, iubesc sa stau degeaba...etc.

| Raniia a răspuns:

Il iubesc pe Dumnezeu!
Iubesc, iubesc pentru ca cel ce iubeste, traieste intr-o lume de prieteni; cel ce uraste, traieste intr-o lume de dusmani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urasc rautatea din jur, iubesc natura :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesc natura, muzica, familia și pe câinele meu.
Detest multe,"fară număr".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detest lucrurile de prost gust, barfa, invidia, rautatea, bataia de joc, minciuna si infidelitatea. Imi iubesc familia, iubesc enorm animalele, iubesc natura, iubesc locul in care traiesc, iubesc viata pe care o am si Il iubesc pe Cel de Sus.

| fadnox a răspuns:

Detest galagia, fatarnicia
e un `ceva` pe care il iubesc, restul din categoria asta imi fac, poate, placere

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

ăăă...nimic şi nimic.
O zi bună să ai.

| Salahadin73 a răspuns:

Detest 98% din ce este considerat ''normal'' in societatea romaneasca.
Iubesc jazz-ul, fotografia, natura.

| Salahadin73 a răspuns:

Ma bucur ca exista si alte ''specimene'' ca mine.

| AngelHugz a răspuns:

De iubit, imi iubesc familia, prietenii, toti oamenii ce ma inconjoara. Iubesc natura din jur, florile si animalele, toate plantele. Iubesc aerul, apa, pamantul si focul, iubesc bunatatea, sinceritatea, prietenia, iubirea dintre oameni, etc. Iubesc filmele de dragoste si comedie, iubesc muzica buna si etc. Dar nu detest nimic, deoarece toate lucrurile rele din lume sunt facute de mana omului, de mainile noastre. Si cum poti ura ceva ce ai facut cu mana ta?