| Joker3134 a întrebat:

Ce dezavantaje ai la meseria de ofițer de politie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu fac patrula 24 de ore non stop, 24 de ore este tura lor.
Pe langa patrulare ei mai au de scris si rapoarte, iar uneori cand au incidente sunt si declaratii de la cei investigati samd.

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Turele de noapte, altercatiile cu infractorii, posibil accidente

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Joker3134):

Turele de noapte sunt un mare dezavantaj, fiindca iti afecteaza sanatate in ani de lucru, sunt obositaore samd.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Joker3134):

Probabil ca doar comandantul de Politie nu face ture de noapte, fiindca restul fac. Sunt luati in misiune, se patruleaza noaptea, pe ploaie, ger, ziua pe arsita... samd

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Joker3134):

Da, fac. Aveam un prieten care era locotenent major la Politia locala si frecvent iesea cu patrula la control, noaptea.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Joker3134):

Cat este nevoie.
Cand sunt in misiune, pot face si 12 sau chiar 24 de ore.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Joker3134):

Patruleaza pe starzi, pe la zona de restaurante, baruri de noapte, pe unde se intampla de obicei sa fie lume, sau unde sunt chemati telefonic.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Joker3134):

Pe un prieten, care era locotenent major.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Joker3134):

Mai baiete, de ce ma intrebi pe mine ce hotarate Politia?
Nu crezi ca nu-i treaba mea sa le fac eu program sau sa-i iau la intrebari ca de-i mult sau nu?

Stii ca si medicii fac garzi de 24 de ore?
Pe ei de ce nu-i iei la chestionat de ce stau 24 de ore la spital, in tura?
Astea sunt intrebari fara sens si logica!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Joker3134):

Pai nu fac patrula 24 de ore non stop, 24 de ore este tura lor.
Pe langa patrulare ei mai au de scris si rapoarte, iar uneori cand au incidente sunt si declaratii de la cei investigati samd.