| chris_7812 a întrebat:

Care credeti ca este diferenta de varsta ideala intr-un cuplu? In jur se vad de toate varstele. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| DeeAnna. a răspuns:

Cum spune toata lumea, dragostea nu are varsta. Daca e dragoste adevarata nu materialistica.

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cea care va permite sa va simtiti suficient de bine, si in care va puteti tolera reciproc toate alea... incat sa va mai doriti si in continuare sa ramaneti impreuna, si mai departe!

| Arthur a răspuns:

Nu exista un barem de varsta intre soti dar se pare ca pentru a avea o casnicie mai asezata barbatul e de preferat sa fie cu cativa ani mai in varsta decat femeie. Dar nu e o regula.

lolita
| lolita a răspuns:

In jur de 5 ani, de preferabil baiatul sa fie mai mare pentru a echilibra balanta. stii tu baietii se maturizeaza mai tarziu...

| viatadecacatt a răspuns:

Fata 20
Baiatul 22 sau mai mult
thinking

| DeeAnna. a răspuns:

Merci, Bulina. :*
Merci, Chris.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Dragostea nu are varsta! cat timp exista iubire, incredere, intelegere, respect nu mai trebuie nimic nu mai conteaza varsta...

| piticot a răspuns:

Eu nu cred ca exista o diferenta ideala.Stiu cupluri de aceeasi varsta si cupluri la care diferenta este de peste 10 ani si totusi ambele se inteleg perfect si au o casnicie armonioasa. Dar asa ca fapt divers mi se pare normal ca diferenta sa fie de 3-5 ani pentru ca daca este mai mare intervine acea diferenta de gandire de comportament intre generatii. Cel putin eu personal asa cred.

| scufitzaneagra a răspuns:

eu cred ca o relatie are sanse de reusita cand se acorda mai multa atentie asemanarilor decat diferentelor. insa o diferenta mare de varsta face diferenta.winking

| Clauditza a răspuns:

Eu cred ca 2 -5 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diana are dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum vad pe site ideal pentru femei intre virsta de 15 -25 ani sa fie o diferenta de 10 ani care sa scada progresiv cu inaintarea ei in virsta si, daca se poate, cind atinge 45 de ani diferenta tot de 10 ani sa ramina dar in sens invers.Adica, de data asta, partenerul sa fie mai mic cu 10 ani.Ar fi perfect in varianta feminina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca 2-5 ani diferenta dar nu e obligatoriu daca se iubesc cu adevarat atunci orice varsta

| eounik a răspuns:

Cum zice Diana... dragostea nu are varsta. dar ar fi cam in jur de 5-6 ani diferenrta...normal.