| frikk a întrebat:

Ce doare mai tare? un pumn? sau o vorba?

Răspuns Câştigător
| Candace a răspuns:

Cred ca vorba...un pumn nu iti lasa o cicatrice ca o vorba; iti spun asta pentru ca de la o vreme nu prea ma mai inteleg cu ai mei, si acum cand imi spun cate o vorba grea ma doare de 1000 de ori mai mult de cat atunci cand imi dadeau o palma ca pedeapsa.sad

18 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Depinde! Altul are testicule de titan, iar altul sensibilitate emotionala de tiran.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Hmmmm):

Io le am pe amândouă.

| IMC90 a răspuns:

Pana mea, depinde de la cine vine pumnul, depinde de la cine vine vorba... Eu nu prea pun nimic ''la suflet''.

| frikk explică (pentru IMC90):

Foarte BINA FACI.asa se adopta cel mai bine situatia.sa nu pui la suflet.Sa ai o viata placuta / linistitawinking

| iReal96 a răspuns:

Amandoua sad

| cucarachaalien a răspuns:

Pentru prosti vorba, pentru ceilalti pumnul.

| libertat a răspuns:

O vorba

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vorbele dor mai rau. Uneori au acelasi efect ca mitraliera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pumn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ce face vanataie:pumnul.

| Pitzipoanca a răspuns:

O vorba. Citisem ca s-au realizat mai multe studii pe copii agresati (sexual, psihic si fizic) si agresiunea psihica este mai greu de suportat decat cea fizica. Asa e si cu vorbele...

| zahy a răspuns:

Pumnu daca este de la un dusman. si vorba daca este de o persoana draga

| frikk explică:

PS: cu aia care ma luam la bataie / pumni parca in cele din urma ajungeam sa ne intelegem super bine... pe cand o vorba... doare mai TARE.NUmai Bine!

| angelicsin a răspuns:

Depinde unde dai pumnul si cui spui vorba...

Combo
vorbe cu garnitura de pumni cui merita big grin

| halo a răspuns:

Pai daca iti da un baiat calumea un pumn ti se muta maxilarul daca iti zice ca esti prost nu te mira ca stii deja deci pumnul

| marry97 a răspuns:

O vorba deparece o lovitura se vindeca, dar lovitura de pe inima nu se vindeca prea usor.