| ByPamanteanu a întrebat:

Ce e pentru voi viata si fericirea?

Răspuns Câştigător
| WeeD a răspuns:

"Viata e cea care mi se pare de ***."
"Fericirea e cea pe care eu n-o mai gasesc
Dar o doresc ca pe ceva dulce dupa ce fumez"

4 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Pentru mine daca nu este fericire nu este nici viata. Oricum fara elementul surpriza"supararea nu se poate trai.Adica nu exista o viata fara suparare.
Atata timp cat este viata si fericire trebuie sa fie intelegere. Altfel fericirea nu are cum sa existe.

| MaeRi a răspuns:

Viata pentru mine este un mister.Pe care tind sa il descoper din rasputeri.Eu traiesc pentru ca viata exista si vreau sa aflu secretu vietii. Fericirea e un moment de bucurie pe care il traiesti atunci cand ai momentu.

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Viata este eternul. cea pe care o traim pe pamant este doar o etapa a vesniciei, a doua etapa in religie fiind perceputa prin Rai si Iad. este un drum lung, presarat cu obstacole, cu munti pe care trebuie sa-i urcam, de pe care mai apoi coboram incet-incet, cu nisipuri care ne vor trage in jos, cu furtuni din care vom scapa nevatamati doar daca stim cum sa trecem cu fruntea sus, cu vise si dorinte greu de ajuns insa nu imposibil, cu sentimente si chipuri care ni se invart in minte, cu amintiri si flash-uri, cu un prezent, un trecut si un viitor. o carare lunga, pe care daca o parcurgi asa cum trebuie, ajungi sa o sfarsesti cu bine. uneori se zice ca fiecare parte a drumului are o insemnatate; daca mergi pe dreapta ai putea oricand sa fi ispitit si sa cazi prada bordurii ce te impiedica sa mai continui, daca mergi pe stanga, daca faci vreo curba, nu stii ce vine din spate sau din fata, fiind mereu expus pericolelor ce vin din toate partile, daca stai pe mijloc risti sa fi sfartecat dintr-o clipa. insa cateodata cel mai sigur drum este uneori chiar prin mijlocul pericolului. chiar daca nu stii ce se va ivi in calea ta, poti sa te uiti in spate si sa vezi cat ai parcurs, dar poti sa te uiti in fata ca sa observi cat mai ai. asa poti vedea in perspectiva si poti intelege ce trebuie sa faci in cazul unui obstacol chiar inainte ca acesta sa se intample.
fericirea este doar unul dintre sentimentele pe care macar o data trebuie sa il simtim fiecare. uneori nu apreciem ceea ce avem si ne raportam la cantitati mari de "fericire" care in momentul de fata ni se par imposibil de ajuns, insa nu realizam ca de fapt avem fericirea cu noi mereu, doar ca trebuie sa stim s-o intelegem si s-o descoperim acolo unde ne asteptam mai putin. o clipa care poate ni se pare trista este de fapt cea mai fericita de pana atunci.
ca sa reusim in viata, trebuie sa ne ghidam dupa fericire. este distractiv sa faci imposibilul. happy

| illwsi0n a răspuns:

Viata - un mare rahat
Fericire - nu am dat peste asa ceva pana acma.