| anonim_4396 a întrebat:

Ce economie ati facut pe timpul crizei si cum?big grin
(stiu e cam aiurea intrebarea )
Cele mai concrete raspunsuri primesc vot si unul singur funda.

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Avand in vedre ca am un viciu si anume tigarile,le am reus considerabil,mai ales ca ele sunt primele cand e vorba de scumpirii!
Si in al doilea rand,la utilitatii, in limita posibila, lumina s qa scumpit cu 11 % si acum iar se scumpeste cu 5%,la gaz am facut economie,dar nu exagerat,pentru ca, avand centrala termica de apartament, la gaze nu ne vine mai jos de 4 mil pe luna,iarma si cam atat.
La mancare nu sunt genul sa fac economie,in primul rand mii se pare deplasat sa mananc mai putin si in al doilea rand,cum imi place sa spun,, daca nu ti respecti tu singur stomacul, atunci cine?,,
Ca numai sunt vremeurile in care te mai duceai si pe la un vecin!
Numai bine!

2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

PAi am redus consumul de curent, de gaze naturale, mancarea mai portionata, si la telefon cartelele cele mai ieftine, si am renuntat la a cumpara revistele preferate, cumpar doar strictul necesar in casa, atat, restul dupa criza

| negru30 a răspuns:

Am mancat la prieteni - unul azi unul maine - si uite asa am trecut criza ( pana acum ) - ( sper sa nu-si dea seama si anul asta ) - sa nu mai spui la nimeni te rog