| anonim_4396 a întrebat:

Ce este cel mai "usor" in viata? Ce este cel mai "greu"?

Răspuns Câştigător
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Cred ca cel mai greu lucru din lume este sa accepti voia unei entitati superioare ( care stie Ea mai bine decat tine de ce ai nevoie ), atunci cand totul in jurul tau se darama si pentru o anumita perioada de timp, nu mai vezi luminita de la capatul tunelului, ma refer la momentele in care cauti o salvare reala, uitandu-te in jurul tau, pe care n-o vezi, pentru ca pur si simplu, la momentul ala nu exista...acum vine partea usoara, daca accepti asta, solutiile vin. Nu explic mai mult, sunt absolut ferm convinsa ca intelegi ce vreau sa spun.

| anonim_4396 explică (pentru ExistaMosCraciun):

Cu o mica atentionare, daca imi permiti, cand totul se darama nu e neaparat de voia unei entitati superioare ce e vorba ca actiunea ta din viata asta sau din alta a determinat ca ai nevoie de o noua lectie de viata, sa te ridici dezvoltand iubirea si curajul de a spera. forta superioara nu ne pedepseste, ci ne ajuta sa crestem, chiar si cand totul se darama in jurul tau... daca accepti asta, ai zis foarte bine, solutiile vin pentru ca le accepti. accepti sa fii un invatacel, altfel nu ai mai fi pe pamant.
inca o data, ador ideile talewinking

| ExistaMosCraciun a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, pai nu am zis ca ne pedepseste, ci ne ajuta sa invatam, dar pentru intoarcerea la bunatate si credinta, uneori trebuie sa trecem si prin foc, pastrand iubirea in suflet pentru tot ce ne inconjoara.
Eu ma bucur mult ca mi-am gasit un corespondent, in viata reala nu cunosc decat vreo 3 persoane cu care vorbesc limba asta. Chiar, ai citit vreo carte scrisa de Serghei Nicolaevici Lazarev? Il ador!
Toate cele bune!

| anonim_4396 explică (pentru ExistaMosCraciun):

Da e una din lecturile mele pe care le'am realizat. nuantarea a doua pe care ai realizat'o aduce in evidenta ca intodeauna trebuie sa detaliem ideile happy
si eu ma bucur ca mi-am gasit un partener de conversatie, imi lipsea happy
toate cele bune cum bine ziciwinking

4 răspunsuri:
| deceeu a răspuns:

"get a room", sau pentru domnisoara "prendre une chambre"
Si acum serios. Fara sa fim ipocriti si fara filosofeli fara rost la intrebari simple, cel mai usor lucru in viata e sa greseseti, iar cel mai greu e sa-ti recunosti greseala! scurt si la obiect. Doar daca acele ghilimele nu ascund niste implicatii prifunde pe care, din pacate, a mea gandire simplista nu le poate concepe ca facand parte din realitate! (scuza-mi micile ironii dar e tarziu)