| Elena1234456 a întrebat:

Ce este fericirea?
Cand eram mica, credeam ca fericirea inseamna bani.Acum am bani si nu sunt fericita.Am crezut ca fericirea vine la pachet cu o garderoba scumpa. Am multe haine si nu sunt fericita.Am crezut ca voi fi fericita daca slabesc. Am slabit si nu sunt fericita.Am crezut ca voi fi fericita daca ma indragostesc, si tot nu sunt fericita. Oare notele mari la scoala te fac fericita? - nici asta nu a functionat. Am prieteni si tot ce mi-am dorit mereu, de ce nu sunt fericita? Ce trebuie sa fac pentru a fi fericita?

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Undeva in sufletul tau e un gol. Doar tu stii ce iti lipseste. Cauta in tine si incearca sa umpli golul. Eu sunt fericita pentru ca am familia pe care mi-am dorit-o. Am un sot care ma iubeste asa cum sunt si pe care il ador. Am cea mai frumoasa si mai desteapta fetita din lume si sufletul meu e plin pentru ca ii am pe ei. Fericirea e sentimentul ca esti implinit ca om.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ce este frumosul? Ce este raul? Ce este ura? Ce este iubire?
Nu ai cum sa le definesti astfel incat sa ii multumesti pe toti.Pentru ca fiecare dintre noi le-a dat o definitie bazata pe experienta personala. Daca ma intrebi pe mine, fericirea nu exista. Exista multumire, implinire dar fericire nuwinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te impaci cu tine insati! Ori ai standarde prea mari si le ridici prea sus, ori ai parte de o miiica depresie!

| Elena1234456 explică:

@Kronstadt, nu este un anunt matrimonialhee hee. Este doar o intrebare fara raspuns pentru mine, momentan.

| Hmmmm a răspuns:

Fiecare are o definitie proprie a fericirii si fiecare vede fericirea altfel.
daca intrebi un copil d 5 anisori ce e fericirea iti va raspunde ca fericirea e atunci cand razi.iti va spune ca pentru el fericirea sunt jucariile si dulciurile.
daca intrebi o fata d 13 ani ce e fericirea va spune ce ai zis tu ca credeai ca e fericirea.
daca intrebi o fata d 20 d ani ce e fericirea ea va zice ca fericirea ei e alaturi d barbatul p care il iubeste si d prietenii ei.
daca intrebi o femeie d 30 d ani ce e fericirea va va spune ca fericirea ei e familia p care o are.
daca intrebi o doamna d 50 d ani ce e fericirea ea va zice ca fericirea ei sunt copii si nepotii ei.
daca ma intrebi p mine ce e fericirea o sa zic ca fericirea mea e alaturi d omul p care il iubesc, alaturi d prietenii mei despre care stiu sigur ca imi sunt prieteni adevarati, alaturi d parintii mei, fara d care nu as fi acum aici.eu sunt fericita deoarece ma simt implinita p plan psichic.am tot ce imi trebuie:iubire, sustinere, siguranta.nu incerca sa cauti fericirea in lucrurile materiale deoarece astea se duc. o haina scumpa iti aduce fericire 2 zile pana cand te vad toti imbracata in ea pentru prima data si ti-o lauda, dar peste o luna poti sa o arunci la gunoi ca te-ai plictisit d ea.insa fericirea p care o simti in mom in care esti imbratisata d persoana iubita nu se duce niciodata.

| elamit a răspuns:

Fericirea nu inseamna bani si tot ce ai tu, a fi fericit inseamna sa iubesti si sa fi iubita, restul lucrurilor vin de la sine. te pup

| aLyNuSh a răspuns:

Cum ti-am mai spus...trage iarba laughing sa vezi rasu dracu ce te apuca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru ca nu ai gasit pe cine trebuie. Poate ti-au inselat toti asteptarile. Poate din cauza ca ai facut totul numai pentru tine, pentru a-ti gasi fericirea. Poate ca n-ai stiut ca "ce faci pentru tine, dispare odata cu tine, ce faci pentru altii, ramine pentru eternitate". Poate n-ai stiut ca fericirea e ceva iluzoriu care se va indeparta cu cit lupta de a o atinge e mai acerba. Poate n-ai stiut ca cele mai de pret lucruri le primim gratis dar nu stim sa le apreciem. Poate n-ai stiut multe pentru ca"Toti sintem ignoranti dar nu toti ignoram aceleasi lucruri."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sol, asta suna a anunt matrimonial laughing Nu ne-ai spus daca ai un iubit. Poate ca asta este motivul nefericirii tale... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa gasesti linistea interioara