| Iana2205 a întrebat:

Buna, am 18 ani 1.72 si la momentul actual 76 de kg. Am pornit acum cateva luni cu o stima de sine distrusa si 92 de kg, am slabit ceva si stiu ca mai am dar schimbarea e foarte vizibila.
Niciodata nu m-am acceptat asa cum eram si credeam ca atunci cand o sa slabesc o sa ma iubesc intr-un fel. Aveam totusi in mine teama ca nici dupa pierderea greutatii nu o sa fiu fericita, iar acum cand am slabit cat de cat acest lucru parca s-a adeverit.
Am muncit mult sa ajung unde mi-am dorit aproape o viata intreaga, iar acum parca sunt trista ..chiar si mai trista cand ma uit la pozele cu mine de acum cateva luni, un an sau 2.

Nu stiu ce sa fac, un sfat, o parere?

2 răspunsuri:
| dariasisi7 a răspuns:

Încearcă să îți dai seama de ce ai nevoie.
Eu îți zic sa continui cu slăbitul, părerea celorlalți îți v a îmbunătăți și ție părerea despre tine.
E normal sa te simți nașpa la mijlocul unei diete sau unei schimbări. Dar dacă continui și duci totul până la capăt îți zic eu că o să merite.

| theceoking a răspuns:

Trebuie sa ajungi la samanta problemei. Ce te face trista? Dorinta de a slabi, era credeai ca e un plasture la o alta rana.