| RAY a întrebat:

Ce este rau in a fi materialist/a, intr-o lume materialista?

Răspuns Câştigător
| LoveÈℓa a răspuns:

Unde toti sunt materiasti si locuim intr-o lume materialista a-ti pasa de alte lucruri inseamna ca esti diferit,pentru unii ciudat si tot asa...
De fapt toti suntem materiasti,toti ne-ar placea sa avem o vila la malul marii sau o masina sport etc.Ce sa facem altceva? Ca doar suntem oameni,,ati pasa,, de oamenii saraci sau de animalele ranite, pe cale de disparitie, oameni cu boli grave etc. inseamna ca esti,, nebun,, ca nu te gandesti la tine si la bani.
Poate sunt nebuni cei care fac lucrurile enumerate mai sus deoarece au curajul sa infrunte obstacolele nu pentru ei, pentru cei ajutati prin faptele lor.
Raspunsul final:Este rau pentru cei care ar putea fi ajutati de ceilalti si bine pentru materialisti ca,, nu-si bat capu,, cu alte probleme.
Dar poti fi materialist partial si dupa mine este bine sa fii echilibrat.
Ps:scuze de devierea de la subiect

| RAY explică (pentru LoveÈℓa):

Un raspuns matur, bravo, si eu cred la fel

3 răspunsuri:
| MiriamMiriam a răspuns:

Noi facem lumea materialista...Hai sa nu mai fim noi asa, si nici lumea nu va mai fi happy

| RAY explică (pentru MiriamMiriam):

De ce sa numai fim?