| DarkShina5566 a întrebat:

Ce este toata aceasta nebunie cu,, Basarabia e Romania"?

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Doar o adunătură de giboni nespălați cu prea mult timp liber și prea puține chestii de făcut care au impresia că viața lor s-ar modifica brusc în bine dacă Basarabia s-ar uni de mâine cu România.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Basarabia a apartinut candva Romaniei.Asa ca este ceva normal.

| PedoBarbie a răspuns:

Basarabia chiar e Romania!

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Asta e o chestia legata de istoria intunecata a Romaniei.
Intunecata, adica s-a cam sters chestia asta din istorie...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basarabia pământ românesc.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Nu e nebunie, doar realitatea crunta - rusii au ocupat cu forta acel teritoriu, iar acum "fratii" de peste Prut striga dupa unire(adica Basarabia e pamant romanesc)

| Gabryel98 a răspuns:

Aceasta este o campanie, dupa parerea mea, de succes! Ei spera (si eu) sa ne unim cu Basarabia, pentru ca,, Basarabia e Romania"
(restul ti-a zis Laurentiu)

| Ciocian_Ioan_1952 a răspuns:

Da,Basarabia este pămant ROMĂNESC.Din cele mai vechi timpuri strămoșii noștri au locuit pe aceste meleaguri. Dacii liberii au sălășuit între cele două ape Prut și Nistru.Pentru această palmă de PĂMANT, Domnitorii Moldovei și urmașii lor au purtat lupte grele cu invadatori dornici de a pune stăpanire pe aceste frumoase și mănoase meleaguri.Rusia,,prietenul,,lui Cantemir a reușit să o FURE prin tratate mincinoase.Anii 1821,1878, 1840 1944 pană în 1989 sant anii în care ROMANII-MOLDOVENII au avut de suferit cel mai mult, ajungandu-se aproape pană la dispariția ca entitate a poporului moldovenesc prin metodele barbare ale regimului țarist și a celui mai criminal regim, regimul stalinist.Și-n ziua de astăzi rusia putiniană dorește cu orice preț anexarea MOLDOVEI prin și pe toate căile și mijloacele posibile.DAR din fericire GLASURILE tinerilor și nu numai se fac tot mai auzite prin acțiunile lor. Păcat că a ajuns din GREȘEALĂ și tot odată prin TRĂDAREA unor așa ziși PATRIOȚI gen big grinodon și lacheii lui la putere.Trăim cu speranța că în viitorul apropiat toate acestea să revină în făgașul normal al lucrurilor adică, înlăturarea pe cale pașnică, prin alegeri DEMOCRATICE a celor care vor să VANDĂ Moldova RUȘILOR.