| VasileRapidistu13 a întrebat:

Ce experienta de viata sa ai fix la 20 de ani? Daca tu la 19 termini liceul? Din punctul meu de vedere la 20 ani nu stii nimic de capul tau, poti fi inteligent, desigur, sa ai concentrarea buna, sa fii matur emotional dar nu sa ai experienta de viata, daca tu la 19 abia ai terminat liceu si daca ai niste parinti striciti care nu te lasau sa faci nimic, ce faci?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Incepi sa aduni experienta de viata.
La 19-20 de ani ai energie cat sa deschizi multe usi. Faci cursuri/studii, inveti lucruri, iti descoperi vocatia... Sunt niste ani frumosi, in care esecul inca este permis, si exista alternative.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E și vina ta că ai fost ținut în lesă. Există revolta, de care multora le e frică. Acum, dacă îți e frică de ea, oare chiar meriți libertatea relativă și înțelepciunea care vine cu libertatea asta?

| VasileRapidistu13 explică (pentru T0T):

Libertate sau ani pentru fapte, numarati incet cu maselele inclestate, va veni si ziua aia cand soarele va veni sa invinga ploaia.

| johnnny123 a răspuns:

Și care-i întrebarea mai exact? Da, la 20 de ani nu poți să ai prea mare "experiență de viață". Dar ți-a pretins cineva la 20 de ani să ai experiența de viață a unuia de 50 de ani?

| VasileRapidistu13 explică (pentru johnnny123):

Evident! pentru ca altfel nu mai puneam intrebarea, multi si oameni care au chiar un iq decent plus de asta la 20 de ani fix, nu mi se pare ceva gresit sa iti mai dea si parintii cate-un sfat si inca ceva sa presupunem ca nu te-a invatat nimeni nimic, mi se pare normal ca tu la 20 de ani sa nu prea stii mare lucru daca esti doar autodictat, eu unul intreb pe multi chiar daca multe intrebari sunt si retardate dar asta e nivelul meu de educatie, eu am fost doar autodictat si la scoala, eu am facut-o la sat si se invata slab rau, eu aveam 9 si 10 la mate si nu eram de nivelul acela.